У 2020 році на медичні заклади очікують чергові зміни. Цього разу мова піде не про амбулаторії та виклик швидкої допомоги, а пологові будинки.

Ні для кого не є секретом, що пологи - дороговартісний процес. Сьогодні жінки сплачують достатні суми, аби народити малюка у будь-якому пологовому. Журналісти інтернет-видання “Гривна” поспілкувалися з херсонкою Марією, яка нещодавно стала вдруге матусею, та дізналися про вартість.

“У серпні 2019 року я народила доньку. І звичайно ж, як при народженні першої, так і другої дитини ми сплачували кошти у пологовому будинку. За талоном від лікарні ми оплатили 500 гривень, а ось усі пологи обійшлися понад 200 доларів. А ще враховуйте, що до лікарні потрібно приїхати з пакетом для породіллі. Ось все і обходиться у кругленьку суму”,- розповіла Марія.

Нововведення у 2020 році

Національна служба здоров`я України (НСЗУ) планує перевести пологові будинки на іншу систему фінансування: українки народжують - держава сплачує.

Планується, що з 1 квітня національна служба здоров’я за кожну жінку пологовим будинкам сплачуватиме 8,5 тисяч гривень. У цю суму входять: фізіологічні пологи і кесарів розтин, ліки, палата, а також медична допомога у критичних станах.

Для того, щоб дана система запрацювала у пологових будинках Херсона, представники закладу мають заключити декларацію з НСЗУ.

Проте, як повідомляється на сайті служби, першочергово підписуватиметься декларація з тими закладами, які мають цілодобовий доступ до базових досліджень, застосовують заходи зі зниження больових відчуттів під час пологів, а також мають постійний запас та швидкий доступ до компонентів крові (у режимі 24/7).

Якщо ж лікарі вимагатимуть додаткових коштів від породіль, вони можуть заявити про це до НСЗУ. Після заяви проводиться переговори з головним лікарем і розривають договір.

Тож представники НСЗУ не радять лікарям чи медичним сестрам вигадувати додаткові фонди, процедури та інше, за що можна збирати гроші. Це закінчиться негативно для медичного закладу та персоналу.

Нагаємо, що при виписці з пологового будинку матусі отримують державну допомогу - “бебі-бокс”. Це пакунок, в якому міститься речі першої необхідності для новонародженого. Більш детальний перелік товарів дивіться у нашому матеріалі.

Тэги:

Дети
Медицина
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів