Завтра, 19 січня, українці відзначатимуть Хрещення Господнє. Це новорічне свято, як і будь-яке інше, має свої звичаї та традиції. Однією з головних є занурення людей у холодну воду.

Найчастіше це роблять на березі Дніпра або в джерельцях. Що стосується саме херсонців, то занурення відбувається в трьох локаціях: на набережній Фрегат, на Арестанці та в Гідропарку.

Щороку з самого ранку містяни збираються на пунктах занурення, щоб очиститися та випробувати власні сили. Але, як виявляється, занурення далеко не для всіх людей є корисним і навіть може серйозно зашкодити здоров'ю.

Журналісти інтернет-видання “Гривна” звернулися до завідуючої терапевтичної служби Херсонської міської лікарні ім. Лучанського Марини Гальченко, щоб з’ясувати, кому з херсонців купання в холодній воді є протипоказаним, як правильно підготуватися і пірнати.

“Розумієте, пірнання в холодну воду - серйозна справа. Тому я не раджу це роботи людям за для забави. Це стрес для всього організму. Звичайно, якщо людина загартовується: плаває взимку в річці, обливається крижаною водою і тому подібне, тоді так. Але, не потрібно робити це раз на рік. Здоров’я не прибавиться”,- зазначила Гальченко.

Кому не бажано пірнати в холодну воду

Першочергово до переліку заборонених потрапляють люди з хронічними хворобами, а саме: легеневі (астма, пневмонія, бронхіт), серцево-судинні (ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба, аритмії). Також бажано утриматися від пірнання особам, які мають захворювання органів малого таза.

За словами медичного фахівця, під час занурення в крижану воду відбувається викид адреналіну, а він у свою чергу може спровокувати головний біль та спазмування м’язів.

Категорично заборонено пірнати у стані алкогольного сп’яніння. Адже алкогольні напої сприяють розширенню судин, відтак організм швидко втрачає тепло і людина замерзає.

“Взагалі, перед тим, як пірнати в холодну воду або оздоровлюватися, краще звернутися до сімейного лікаря. Він огляне вас та ознайомиться з усіма діагнозами. Тільки після прийому надасть відповідь на ваше запитання”,- рекомендують медики.

Як підготуватися до купання

Одне з найважливіших правил загартовування – це регулярність. Тож, якщо ви плануєте пірнати в холодну воду на Водохреща, це потрібно повторювати систематично.

Марина Гальченко радить херсонцям готуватися до пірняння щонайменше - за місяць. Спочатку прийміть легкі водні процедури з температурою води +33 ... +34°С. Потім переходьте до нижчих температур, знижуючи через кожні 3-4 дні температуру води на 1°С, і поступово доведіть її залежно від самопочуття й стану здоров’я до +20 ... +18°С і нижче. До речі, ідеально проводити водні процедури в ранкові години, відразу ж після сну або в кінці ранкової зарядки.

Взагалі лікарі радять починати загартовуватися влітку, коли можно зранку поплавати у річці, зробити зарядку, пробігтися босоніж по росі або обливатися холодною водою. Проте і в теплу пору потрібно бути обережним і не створити стрес для організму.

Якщо регулярно загартовуєтеся, тоді зовсім неважливо скільки Вам років: 13 чи 75. Пірнати в холодну воду дозволено!

Правила безпечного пірнання

Поради херсонцям надали також і працівники ГУ ДСНС у Херсонській області. Зверніть увагу!

- Рятувальники не радять пірнати з головою, а лише по шию;

- ні в якому разі не стрибати у воду, а поступово заходити;

- не перебувайте у воді більше однієї хвилини, щоб уникнути загального переохолодження організму;

- під час купання не залишайте дітей без нагляду дорослих, слідкуйте за ними під час занурення у воду;

- при виході з води не тримайтеся безпосередньо за металеві поручні, використовуйте сухий рушник;

- після купання (занурення) потрібно розтертися рушником та надягнути сухий і теплий одяг;

- для уникнення можливого переохолодження та зміцнення імунітету необхідно випити гарячий чай;

- при перших ознаках переохолодження організму після купання зверніться за медичною допомогою.

Аби херсонці могли після занурення зігрітися та випити чаю, на вищевказаних пунктах працюватимуть наметові містечка. Крім цього, чергуватимуть медики та рятувальники. Щасливого свята!

Тэги:

Важно
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів