Споживачів централізованого водопостачання та водовідведення очікують неприємні зміни. 43-м відділенням водоканалів України встановили новий тариф. Серед цих “щасливчиків” опинилося і міське комунальне підприємство “Херсонводоканал”.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг пов`язує підвищення тарифів зі збільшенням заробітної плати. Так, як рівень життя і заробітні плати у кожному регіоні різні, то й встановлені тарифи також.

Нові тарифи 2020 року

З 5 лютого за один кубічний метр водопостачання, відведення та очищення стоків херсонці сплачуватимуть 24 гривні 82 копійки: 12, 23 грн - водопостачання і 12, 59 грн - водовідведення.

За словами директора МКП “Херсонводоканал” Михайла Чемериса, через зміни щомісячна вартість послуги для середньостатистичного споживача збільшиться на 16 гривень.

Нагадаємо, що останнє коригування тарифу відбулося у вересні 2019 року. Відтоді споживачі мали сплачувати за один кубічний метр централізоване водопостачання – 10, 21 гривень, а за водовідведення – 10,10 гривень.

Як розраховуватиметься кінцева сума у лютому

Люди не задоволені такими змінами, адже це нові витрати. Також херсонці не розуміють, як розраховуватиметься вартість за лютий, адже при внесенні показання тариф покриває весь місяць.

На це питання журналістам інтернет-видання “Гривна” розповіли у МКП “Херсонводоканал”.

“Комп`ютер самостійно підрахує місячну вартість, яку потрібно сплатити наприкінці лютого. Тому споживачам варто наприкінці місяця звернутися до водоканалу”,- кажуть представники компанії.

Але, якщо ви захочете перевірити, є нескладна схема: обчисліть середнє арифметичне за один день споживання. Після чого це середнє множимо на 4 календарних дні за старою ціною, а інші 25 за новою ціною. Варто відзначити, що облік ведеться кожні 30 календарних днів, лютий (29 днів).

Тэги:

Деньги
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів