Крадіжки на селі: дільничних інспекторів поліції не вистачає, надія тільки на власні сили

Автор: Ольга ЛЯШОК 10 Сентября 2018 13:09

«Гривна» вже повідомляла, що з вечора 31 серпня в Херсоні розпочалося спільне патрулювання вулиць міста представниками Нацполіції та громадських організацій. Для початку обрали пішохідну вулицю Суворова, яка, за даними поліції, вихідними вечорами стає епіцентром правопорушень.

Участь у патрулюванні членів громадських формувань – експеримент, висновки щодо якого поки робити зарано, вважає начальник управління патрульної поліції в Херсонській області Костянтин Дрогаль. Хоч є певні нюанси, говорить він, та всіх містян просить дати оцінку. А тим часом висловлює надію, що «ми всі звикнемо до порядку», для чого варто почати хоча б з однієї важливої вулиці. Адже увага навіть до незначних правопорушень поступово має привести до формування моделі правильної поведінки.

Читайте також: Главный патрульный области: «В Херсоне можно вывести свою теорию - размалеванных фасадов»

А ось мешканці села Станіслав Білозерського району вже не просто мріють, а вимагають порядку. Останнім часом, свідчать сільчани, почастішали випадки зухвалих крадіжок: грабують оселі та магазини, пробиваючи дірки в стелі (див. фото нижче). Люди обурюються та вимагають від місцевої влади вжити заходів.

А місцева влада, тобто голова Станіславської ОТГ Володимир Желуденко, пояснює: «Не треба писати голові - я вас чекаю 13 вересня о 9 годині з конкретними пропозиціями».

У телефонній розмові Володимир Володимирович розповів «Гривні», що вже пропонував підприємцям і фермерам завести в село охоронну структуру – чи то приватну, чи то громадську. Є компанія, яка готова охороняти в селі об’єкти власності як сільради (контору чи Будинок культури, наприклад), так і приватну власність підприємців або будинки жителів. Треба лише набрати певну кількість договорів – хоча б 15-20, щоб окупити зарплатню патрульній групі та паливо на чергову машину. Охоронці додатково можуть виїздити за викликами громадян – на випадок бійки чи якоїсь надзвичайної ситуації.

«Але погодились одиниці, - говорить Володимир Желуденко. – Хоча це єдина можливість оперативно реагувати на всі випадки, бути на місці події через 3-5 хвилин. Адже з формуванням поліції склалася ситуація, коли вже рік у Станіслав дільничний не зазирав. А він, хоча й знаходиться від села за 25 кілометрів, у райцентрі, – найближча офіційно озброєна людина! А не дай Бог, щось страшне трапиться?! Поліцейські можуть приїхати через годину після дзвінка, а можуть і через 4 години, адже район величезний – раптом вони зараз за сто кілометрів від Станіслава на іншому виклику?»

Тому, вважає Володимир Володимирович, надія в громади - лише на себе. Днями в сільраді знову збирали мешканців, обговорювали питання безпеки. Поки що зійшлися на тому, щоб створити власне громадське формування на добровільних засадах.

Але це не вирішення проблеми, на думку сільського голови: «Це аби просто полякати дрібних зловмисників. Але чи надовго вистачить добровольців. А якщо з кимось щось трапиться, що тоді?»

Так чи інакше, питання власної безпеки, вочевидь, лягає значною мірою на плечі громад. Адже дільничних офіцерів поліції зараз менше, ніж, скажімо, років 20 назад.

Як «Гривні» пояснив заступник начальника відділу дільничних інспекторів ГУ Нацполіції в Херсонскій області Андрій Хурса, відповідно до штатного розкладу на Білозерський район було 7 дільничних, і лише днями цю кількість збільшили на три одиниці. Загалом же по області додали 27 вакансій дільничних – тож, коли проведуть конкурс і наберуть штат, їх має бути 149.

Звісно, відзначає Андрій Хурса, сільським головам зручніше, коли дільничний інспектор на місці хіба що не цілодобово. Але реформа поліції змінила цю ситуацію: тепер більше діють групи оперативного реагування, у складі яких, до речі, служать немало й колишніх дільничних.

Читайте також: Грабитель из Олешек вначале жестоко избивал женщин палкой, а потом отбирал сумочки

фото из соцсети "Фейсбук"

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів