Одноразову грошову компенсацію від держави можуть отримають жителі 5 громад Миколаївської області, чий врожай постраждав унаслідок підриву російськими окупантами Каховської ГЕС. Які документи потрібно підготувати та який алгоритм виплат – «Гривна» вже розповідала.
За даними районних адміністрацій, на Миколаївщині загалом 748 присадибних ділянок зазнали підтоплення – це близько 142 гектарів землі. Найбільша їхня кількість у Снігурівській міській територіальній громаді, розповіла «Суспільному» директорка Департаменту агропромислового розвитку Миколаївської ОВА Олена Піскун.
За її словами, станом на 19 серпня у 5 громадах Миколаївського та Баштанського районів працюють комісії, до яких власники підтоплених городів можуть подати документи. Ідеться про Ольшанську селищну, Костянтинівську, Снігурівську міську, Горохівську сільську та Березнегуватську селищну територіальні громади.
Міністерство агрополітики визначило, що в Миколаївській області максимальну допомогу можна отримати за площу не більше 20 соток. Нагадаємо, що розмір допомоги становить 3318 гривень за втрачений врожай овочів на 1 сотці земельної ділянки.
До 1 вересня цього року власники городів мають надати до комісії в паперовій або електронній формі заяву та копію документа, що підтверджує право власності на земельну ділянку.
«Головне – підтвердити право власності на землю або витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, або державним актом на право державної власності на землю. Якщо цих документів немає, тоді не зможуть отримати компенсацію. Люди повинні були упорядкувати документи про майнові права відповідно до чинного законодавства», – зазначила Олена Піскун.
Проте саме з наявністю документів на руках у населення наразі – чи не найбільші проблеми.
Від жителів Снігурської громади комісія отримала майже 60 заяв.
«В цілому 414 городів були затоплені, але згідно з Постановою відшкодування матимуть ті, у кого оформлені повністю документи на право власності. А навіть не у половини документи оформлені належним чином. У цій частині велика проблема, через що ми від Снігурівської МВА звернулись до уряду, аби подовжити термін розгляду заявок і надання компенсацій», – розповів начальник Снігурівської МВА Іван Кухта.
У Горохівській громаді Баштанського району зазнали підтоплень понад 80 домогосподарств.
«Жителі звертаються за компенсацією, проте на сьогодні не всі мають офіційно підтверджені документи на право власності. Їх повертають на доопрацювання та реєстрацію. Це займе певний час і гроші», – каже начальник Горохівської СВА Родіон Завадський.
Фото: Петро Батанов
Тэги: