Збіговисько проросійських диваків: хто з іноземців приїхав на ТОТ Херсонщини спостерігати за так званими «виборами»

Збіговисько проросійських диваків: хто з іноземців приїхав на ТОТ Херсонщини спостерігати за так званими «виборами»

Автор: ipc.org.ua 16 Мар. 2024 11:30

На окупованих територіях Херсонської області стартували так звані «вибори президента Росії». Вже традиційно для легітимізації фейкового голосування росіяни запросили до регіону так званих “спостерігачів” з інших країн і навіть континентів. Як пише ІРС-Південь, серед “спостерігачів” здебільшого маргіналі, фінансово залежні від Росії активісти та люди, які погано розуміють, де вони взагалі знаходяться.

Деніель Ковалик

Найбільші російські пропагандисти пишаються тим, що окупували всю Херсонщину в день вибору відвідувачів справжніх громадян США. Деніель Ковалик і справді живе та працює в Сполучених Штатах, а його світогляд є досить специфічним. Назвати Ковалика “проросійським” – позначити зробити йому величезний комплімент. Чоловік є прибічником теорії змови і вважає, що країни західної демократії намагаються дискредитувати “мирну росію”. У 2017 році він написав книгу, яка, відповідно, так і називалася – «Змова з наданням зробити Росію цапом-відбувайлом: як ЦРУ і «Глибинна держава» змовилися очорнити Путіна».

“США керують божевільними людьми з шаленими цілями”, – заявив Ковалик російським журналістам у лютому 2023 року. Цікаво, що це інтерв’ю майбутньому “спостерігачу” дав на фоні прапора так званої “ДНР”. Виявляється, ця ганчірка відвідує його кабінет у Пітсбурзі, де Ковалик на даний час викладає предмет “Міжнародні права людини” на юридичному факультеті місцевого університету. Зараз “спостерігач” активно розповсюджує наратив, що Україна неодмінно програє війну, а Сполучені Штати Америки, розуміючи це, готові почати мирні переговори з Росією. 

“Я дуже радий бути присутнім тут, на Херсонщині. У тій дільниці, де я був, я бачив ознаки прозорості виборів”, – зауважив Ковалик російським журналістам. важливого “спостерігача” було навіть включено з Херсонщини у всеросійський прямий ефір, присвячений виборам. Під час підключення, Ковалик сидів за столом поруч із таким названим “губернатором” регіону Володимиром Сальдо. 

Крістіан Арсен Роберт-Ноель Роль

“Я бачив дуже дружніх людей і дуже щасливих людей, які в нашій країні голосували ЗА РОСІЮ”, – зазначає “спостерігач” і громадянин Франції Крістіан Роль, ймовірно, не розуміючи, що на президентських виборах голосують не за країну, а за конкретного кандидата. Криворукі російські журналісти максимально ускладнили нам пошуки чоловіка, зробили помилку в його прізвищах. Але нам все ж таки вдалось знайти цього маловідомого французького письменника і публіциста. Роль є великим фанатом всього російського і персонально Володимира Путіна.

 

Звісно, ​​захоплення диктатором Роль доповнює відверто проросійською риторикою. Наприклад, перебуваючи в Генічеську, француз зараз, що президенти Емманюель Макрон та Володимир Зеленський “вживають забагато кокаїну” і їм варто це припинити. На думку Роля, якщо президент Франції погрожуватиме путіну, то він може “викупати Макрона в Сені”. Загалом Роль – типовий невдаха, які традиційно і вербують росіяни. Для прикладу, на презентацію однієї з його книг у 2015 році зібралося аж 4 людини. 

Хав'єр Пінеда

Відвідувач Херсонщини також представник Латинської Америки, соціаліст Хав'єр Пінеда. У рідному Чилі він займається більшою боротьбою з “неолібералізмом” шляхом організації демонстрацій та акцій протесту. Також він є юристом Університету Чилі та фахівцем з міжнародних відносин того ж університету. Пінеда займає відкриту антиамериканську та антиєвропейську позицію, тому не дивно, що він потрапив у сферу інтересів росіян. За кілька тижнів до виборів чилієць взяв участь у “Міжнародному фестивалі молоді”, що пройшов у російському місті Сочі. Звідти він потрапив і на окуповану територію Херсонщини.

 

Звичайно, Хав’єр Пінеда залюбки розповсюджує російські наративи, зокрема про те, що при владі в Україні перебувають міфічні “неонацисти”. Наприклад, під своїм фото з російського Волгограда, яке було опубліковано 11 березня 2024 року,  Пінеда написав : “Фото біля підніжжя статуї Батьківщини-матері висотою 85 метрів, яке є одним із символів міста і Росії. Через 80 років нацисти продовжують спустошувати Європу. Історія не повторюється, але вона циклічна”.

В Чилі Пінеда намагалася звернутись на посади в місцевих органах самоврядування. Невдача у виборах, ймовірно, стала причиною зближення чоловіка з росіянами. На Херсонщині “спостерігач”, звичайно, порушив не помітив та повідомив російським ЗМІ, що місцеве населення з нетерпінням очікувало голосування. Словом, херсонці ледь не вишикуа його у черги перед незаконними виборчими дільницями, очікуючи на їх відкриття.

Омолемо Сомолекае

Ну і не обійшлось, звичайно, без курйозів. Чи то через уже згадану криворукість росіян, чи то з іншою заявою, пропагандисти виклали кілька відео зі “спобаченим” з Африки, назвавши його всім іменами. Наприклад, ось – Кенієць Єзекіїль Канагі Мутее. Так хлопця назвали великий російський ЗМІ.

Єзекіїль Канагі Мутее з Кенії.

А ось той самий “спостерігач”, тільки на відео іншого медіа й з іншого курсу. І так, тепер він не Єзекіїль з Кенії, а Омолемо Сомолекае з Ботсвані. 

І ось Омолемо Сомолекае дійсно живе у далекій Боцвані та вчиться в місцевому університеті. Як він потрапив на Херсоншину – невідомо, адже сторінки в мережі соцмереж закриті. Ймовірно, зважаючи на його вік, Омолемо також був делегатом на “Фестивалі молоді” в Сочі, а дорогою на Батьківщину став ще й “спостерігачем”.

Російські ЗМІ повідомляють, що за незаконним проведенням виборів на Херсонщині спостерігають ще громадян Німеччини, Мексики, Замбії, ПАР та Індонезії. Поки що їх пропагандисти не засвітили, але голосування триватиме всі вихідні, тож чекаємо чергову порцію “спостерігачів”.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів