Захоплення окупантами «Херсонської міської друкарні»: подробиці кримінальної справи

Захоплення окупантами «Херсонської міської друкарні»: подробиці кримінальної справи

Автор: Іван Підлісний 17 Июня 2024 14:10

Підозру від Служби безпеки України отримав черговий посіпака російських окупантів, який допомагав встановлювати кремлівський режим у Херсонській області. Мова про жителя Херсона Олександра Алєєва - колишнього працівника Каховської міліції та херсонського підприємця, якому правоохоронці інкримінують колабораційну діяльністю та пособництво державі-агресору. Днями Центральний районний суд Миколаєва виніс ряд ухвал — про заочний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, арешт майна та здійснення спеціального досудового розслідування.

Останню ухвалу було винесено через те, що Олександр Алєєв переховується від правосуддя на тимчасово окупованій території Херсонської області, куди він втік у листопаді 2022 року разом з росіянами.

Друк газет та розграбоване майно

До повномасштабного вторгнення росіян Алєєв займався бізнесом у Херсоні, мав власну друкарню, отримував кошти з бюджету за послуги з друку та конкурував з іншими місцевими друкарнями. "Зірковий час" прийшов з окупацією міста.

За даними слідства, підозрюваний у червні того ж 2022 року наказом гауляйтера області Володимира Сальдо був призначений директором захопленої «Херсонської міської друкарні». Згодом цьому «казенному підприємству «Херсонская обласная типография» (як його обізвали окупанти) було передано майно кількох херсонських приватних підприємств.

Такий вигляд зараз має Херсонська міська друкарня. Фото: Юрій Лобачов

Зокрема, це компанія ТОВ «Полімед», рекламні агенції та друкарні ТОВ «Еволюція» і ТОВ «Raindrops», ПП «Комплектавтодор». Всі ці фірми пов’язані з друком та виробництвом паперових та картонних виробів. Майно приватних компаній було розграбовано. А папір, що залишався на виробництвах, було використано для друку пропагандистських листівок, газет та інших документів для окупаційних адміністрацій.

В тексті підозри та судових ухвалах вказано, що під керівництвом Алєєва захоплена обласна друкарня займалася виготовленням журналів обліку так званої «Северной исправительной колонии №90», газет «Каховський вестник», бериславський «Маяк», скадовський «Черноморец», «Генические вести», «Новая Каховка», «Надднепрянская правда» та херсонську «Точка отсчета». За частину друкованих видань окупаційне підприємство отримало з «бюджету» російської адміністрації понад 68 тисяч рублів. За нашою інформацією, на обладнанні захопленої "Херсонської міської друкарні" також регулярно друкувалися газети "Комсомольская правда" та інші пропагандистські видання, які розповсюджувалися також на ТОТ Запорізької області. 

Перереєстрація компаній та бізнес з росіянами і білорусами

За даними аналітичної системи Youcontrol, Олександр Алєєв є співвласником та підписантом кількох підприємств у Херсоні, що займалися поліграфією та регулярно отримували замовлення від бюджетних установ. Одна з них фігурує в матеріалах кримінального провадження.

ТОВ «Типографія 24» зареєстрована по вулиці Мостовій (колишня Доброхотова). За даними СБУ, компанію «Типографія 24» Олександр Алєєв перереєстрував за окупаційним законодавством в так званій «податковій». Однак, в російському реєстрі юросіб жодних даних про реєстрації такої фірми немає. Ймовірно, дані так і лишилися в окупаційному відомстві без занесення їх до федеральних реєстрів. Натомість, в тому ж реєстрі є дані про КП «Херсонская обласная типографія», яка офіційно продовжує діяти на тимчасово окупованій території Херсонської області. За даними виписки, Олександр Алєєв отримав російське громадянство.

Пов’язаний Алєєв був з росіянами ще до повномасштабної війни. За даними Youcontrol, у серпні 2017 року він передав компанію ТОВ «Укрспецальянс» двом громадянам російської федерації — жителям Москви Сергію Калашнікову та Андрію Черних, які мають у власності ще кілька фірм в Україні.

Також Алєєв передава права на ТОВ «Типографія-24» громадянам Білорусі — Алевтині Ракуть та Юрію Рімші.

Друкарня та пропаганда

Наразі Олександр Алєєв, за попередніми даними, перебуває на території тимчасово окупованого лівобережжі Херсонської області та продовжує бути «директором» захопленої друкарні. Щоправда, в росреєстрі «казенне підприємство» досі зареєстроване у звільненому від ворога Херсоні. За словами колаборантів, зокрема окупаційного міністра інформполітики Євгена Брикова, обладнання нібито було евакуйовано з Херсона перед втечею росіян на лівий берег Дніпра.

Росіяни час від часу заявляють, що друкарня продовжує працювати. Зокрема, з Telegram-каналу окупаційної адміністрації відомо, що підприємство друкує комікси, книги, пропагандистську літературу і газети. Під час псевдовиборів до «місцевих дум» друкарня займалася друком бюлетенів.

Майбутній тюремний строк та конфіскація майна

Варто додати, що директору окупаційного підприємства Олександру Алєєву загрожує ув’язнення на строк від 10 до 12 років. Крім цього, майно зазначеного кремлівського посіпаки поповнить бюджет України.

До слова, Центральний райсуд Миколаєва арештував майно Алєєва. Як зазначено у відповідній судовій ухвалі, арешт було накладено на квартиру в Херсоні, виробничу будівлю (будівля друкарні по вулиці Мостовій площею понад 1500 квадратних метри) та два автомобіля — Toyota Avensis 2011 року випуску та Daewoo Lanos 2003 року.


Огородження території підприємства Алєєва, на яку суд наклав арешт

Зрада - справа родинна 

Служити російським окупантам пішов й син Олександра Алєєва - Олександр Олександрович Алєєв. До повномасштабного вторгнення рф в Україну останній працював в Нацполіції. Судячи з останньої декларації на порталі НАЗК, він обіймав посаду оперуповноваженого в Головному управлінні Національної поліції в Херсонській області. Тепер він є працівником окупаційної поліції та, ймовірно, також перебуває на тимчасово окупованій частині Херсонської області. 

За даними судового реєстру, правоохоронці передали до суду матеріали проти Олександра Олександровича Алєєва. Його обвинувачують в державній зраді. Провадження розглядає Шевченківський райсуд Києва. А сам фігурант перебуває офіційно в розшуку. Сину директора захопленої окупантами друкарні загрожує довічне ув'язнення, а його майно також буде конфісковано за рішенням суду. 

Поки справи проти родини російських посіпак та новоспечених громадян рф розглядаються в судах, де згодом їм буде винесено заочні вироки. Однак, в свою чергу, ми очікуємо, що покарання для Алєєвих буде реальним і їм не вдасться сховатися від українського правосуддя. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів