Як затримати низьку температуру в холодильнику – лайфхаки та корисні поради

Як затримати низьку температуру в холодильнику – лайфхаки та корисні поради

Автор: Марина Поліщук 19 Июля 2024 18:00

«У мене холодильник уже – просто як шафа: у ньому жарко. Котлеток посмажити на декілька днів не можу, масло тане, молоко псується… Доводиться частіше готувати, щоб на один раз: зварили – з’їли. Але це окреме випробування – стояти біля плити в таку спеку».

Це слова херсонки, яка нині живе на Одещині, але з нею погодяться чимало українців. Адже спека та тривалі відключення світла вдарили й по наших холодильниках – вони не справляються зі своєю функцією.

Який вихід із ситуації? «Гривна» зібрала декілька порад, які, можливо, допоможуть комусь затримати низьку температуру в холодильнику та запобігти псуванню продуктів.

Для довідки. За інформацією МОЗ, продукти будуть безпечними для вживання за умови, що в холодильнику температура утримується на рівні +4 °С або нижче, у морозильній камері – не вище -4 °С.

ДЕКІЛЬКА ЛАЙФХАКІВ

У соцмережах українці діляться своїми лайфхаками щодо порятунку продуктів у холодильниках. Ось основні з них:

1. Намагайтесь не відкривати зайвий раз дверцята холодильника та морозильної камери. У закритому стані вони можуть підтримувати температуру до 4 та до 48 годин відповідно.

2. Повністю заповнений холодильник і морозильник зберігає продукти довше, бо нагрівається зсередини повільніше, якщо має меншу кількість повітря.

3. Якщо порожнього місця багато, можна покласти пластикові пляшки з водою.

4. Покласти на полиці холодильника (але не в морозильник!) сухий або блоковий лід – такий продають у магазинах.

5. При відключенні світла сир і масло краще перекласти в морозильник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як влаштувати свій побут при відсутності електроенергії: корисні поради

САМОРОБНІ АКУМУЛЯТОРИ ХОЛОДУ

У пригоді стануть також додаткові акумулятори холоду. Дехто використовує магазинні, призначені для сумок-холодильників. Але охолоджувач можна зробити й власноруч зі звичайних пластикових пляшок. Їх треба наповнити сольовим розчином та заздалегідь заморозити. При відключенні світла їх перекладають з морозильної камери в основний відділ холодильника. 

Для приготування сольового розчину в одному літрі води треба розвести 2 столові ложки солі. Щодо кількості солі є варіанти: хтось стверджує, що досить і чайної ложки, а дехто каже навіть про 450 грамів солі на літр води.

«Саме так i зробили. При відключенні світла холодильник довше тримає температуру. Тільки пропорція інша: на 1 літр води 5 ст. ложок кам’яної солі», - пише один із користувачів фейсбуку.

Тож варто поекспериментувати та дійти власного висновку. 

У підготовці матеріалу використані дописи у фейсбуці з офіційної сторінки МОЗ та дописи й коментарі користувачів

Ілюстративне фото: stock.adobe.com

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів