Українські правоохоронці повідомили про підозру депутату Білозерської селищної ради Андрію Спіцину. Йому інкримінують державну зраду, що скоєна в умовах воєнного стану. Проте не лише Спіцин є зрадником, його родина – відомі в Білозерці колаборанти, які до війни були на посадах в органах місцевого самоврядування Білозерської громади, а після окупації теж отримали керівні «посади».
У ЧОМУ ПІДОЗРЮЮТЬ СПІЦИНА
Згідно з інформацією, що зазначена в підозрі Херсонської обласної прокуратури на сайті Офісу Генпрокурора, Спіцин Андрій Миколайович, 4 серпня 1978 року народження, підозрюється у державній зраді (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України).
Спіцин добровільно пішов на співпрацю з окупантами – 1 серпня минулого року він написав заяву на прийом на роботу в захоплену росіянами Білозерську центральну районну лікарню. При цьому, зазначено в підозрі, він ніколи раніше не працював у медзакладі.
Але якщо головним лікарем «призначено» родичку (про неї – далі), то чому б і ні – певно, так вирішив Спіцин і... став «заступником головного лікаря з технічних питань».
Підозра Андрію Спіцину. Фото: gp.gov.ua
На цій посаді зрадник організовував технічне функціонування лікарні, купував товарно-матеріальні цінності, займався інвентаризацією та передачею майна лікарні в розпорядження головної лікарки-родички.
Також Спіцин часто їздив у тимчасово окупований Крим, де від імені фейкової адміністрації лікарні укладав угоди з підприємцями на купівлю товарно-матеріальних цінностей. При цьому за покупки в межах угод він розраховувався тільки рублями. Зарплату від окупаційної влади він теж отримував у рублях.
Також він неодноразово закликав працівників Білозерської районної лікарні до співпраці з росіянами.
За все це Андрію Спіцину загрожує 15 років в’язниці або довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна. Досудове розслідування триває.
ДЕПУТАТ І УСПІШНИЙ ПІДПРИЄМЕЦЬ
Андрій Спіцин декілька каденцій був депутатом Білозерської селищної ради. В останню каденцію у 2020 році він був обраний від партії «Наш край», входить до складу постійної мандатної комісії з питань депутатської діяльності та етики.
У 2020 році він також балотувався до Херсонської районної ради за списком партії «Наш край» – не був обраний.
Колаборант Андрій Спіцин. Фото: bilozerka.info
До окупації Білозерської громади Андрій Спіцин був успішним місцевим підприємцем. На нього та дружину оформлені декілька приватних компаній, котрі займалися електрифікацією, монтажними роботами, ремонтом електричного обладнання та будівництвом доріг. Зокрема, згідно з інформацією з відкритих джерел, Спіцин був власником та директором ПП «Спіцин А. М.», ПП «Обленерго», ТОВ «Енергокомпані», ПП «Райавтодор».
Андрія Спіцина знають у багатьох територіальних громадах Херсонщини, де він реалізовував проєкти з будівництва вуличного освітлення, пише bilozerka.info. Причому чимало підрядів до окупації він отримував саме від Білозерської селищної ради.
«Маючи депутатський мандат, Андрій Спіцин у довоєнні часи вдало лобіював свої бізнес-інтереси перед керівництвом селищної ради», – повідомила «Гривні» на умовах анонімності працівниця органу місцевого самоврядування Білозерки.
ІРИНА СПІЦИНА: «ЗАСТУПНИЦЯ» ГАУЛЯЙТЕРКИ
Дружина Андрія Спіцина Ірина ще не отримала підозру в колабораціонізмі, але, судячи з усього, що відомо про її співпрацю з російськими окупантами, їй теж може «світити» стаття про держзраду.
До місцевих виборів 2020 року Ірина Спіцина була засновником або співзасновником кількох підприємств, пов’язаних з діяльністю чоловіка. Згідно з відкритими джерелами, вона є співвласницею ТОВ «Благоустрій плюс», яке займалося монтажем водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування та отримувало чимало підрядів від селищної ради. Також Спіцина вказана співвласником і директором громадської організації «Херсонська солідарність».
Наприкінці 2020 року Ірину Спіцину було призначено старостою села Томина Балка, що входить до Білозерської територіальної громади, також вона стала членом виконкому.
«Багато хто розцінив це призначення, як свого роду плату за лояльність її чоловіка, депутата Андрія Спіцина, до голови Білозерської громади Антоніни Чередник. До речі, місцевим у Томиній Балці, м’яко кажучи, не сподобалося призначення Спіциної. Восени 2021 року навіть був підпал будівлі старостату в селі, яка згоріла», – розповідає «Гривні» джерело в селищній раді.
Колаборантка Ірина Спіцина. Скріншот з відео пропагандистів
З початком повномасштабного вторгнення Ірина Спіцина теж пішла на співпрацю з окупаційною владою. Її було призначено на посаду «першого заступника голови Білозерської військово-цивільної адміністрації». Нагадаємо, головою окупаційної адміністрації Білозерки стала депутатка селищної ради Ірина Козльонкова.
«Знайомтеся, Спіцина Ірина Володимирівна. Вирішила залишитися на посаді, співпрацюючи з окупантами. У березні 2022 року торгувала «молочком» у себе вдома, а потім стала першим заступником Козльонкової І. Я. Тепер вона розподіляє російську гуманітарку та «выражает благодарность» русні», – так про Спіцину розповідає YouTube-канал «Колаборанти та зрадники»:
«Розказувала всім, як буде класно в Росії. Своїх дітей вивезла, як тільки відкрили дорогу на Крим. У центрі Білозерки відкрила з чоловіком аптеку», – додає фактів про Спіцину телеграм-канал «База зрадників Херсона».
Під час визволення Херсонщини вся родини Спіциних втекла разом з окупантами на лівий берег Дніпра. Де вони наразі перебувають – невідомо.
ОКСАНА МІНЯЙЛО: «ОЧІЛЬНИЦЯ» ЛІКАРНІ
Рідна сестра Ірини Спіциної – Оксана Міняйло, якраз і є тією колаборанткою, що очолила Білозерську лікарню та прилаштувала на роботу зятя. Ще влітку минулого року вона отримала підозру про держзраду – через те, що пішла на співпрацю з ворогом та обійняла посаду «виконуючої обов’язки головного лікаря Білозерського центру первинної медико-санітарної допомоги».
Підозра Оксані Міняйло. Фото: gp.gov.ua
Як зазначено в підозрі на сайті Офісу Генпрокуратури, Міняйло Оксана Володимирівна, 4 травня 1973 року народження, до початку війни була заступником головного лікаря з медичного обслуговування населення Білозерського центру первинної медицини.
Крім того, раніше вона працювала завідуючою поліклініки, а після місцевих виборів, як і сестра, стала ще й членом виконкому Білозерської громади. Отже, чи не вся родина до війни мала якісь посади в місцевих органах влади.
«Не скажу, що члени цієї сімейки контролювали всю Білозерську громаду. Але завдяки тому, що представники родини займали посади в керівних органах і депутатському корпусі, то їхній вплив на життя громади був присутній», – прокоментував «Гривні» один із місцевих жителів.
Колаборантка Оксана Міняйло. Фото: СБУ
Після вторгнення Росії Оксана Міняйло неодноразово відкрито заявляла, що готова очолити лікарню в Білозерці. 15 червня колаборант Вадим Ільмієв, так званий «міністр охорони здоров’я» Херсонської області, представив колективу Білозерської районної лікарні Міняйло як в.о. головного лікаря.
Жінка запевняла загарбників, що готова працевлаштовувати лікарів з РФ та окупованого Криму. Крім того, вона обіцяла «старанно» працювати над створенням «позитивного іміджу» окупаційної влади, зокрема, вирішити проблеми з медичним забезпеченням у регіоні.
Оксану Міняйло підозрюють у держзраді за ст. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України. Як і зятю, їй теж загрожує 15 років в’язниці або довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна.
Колаборантки Оксани Міняйло та Валерія Сахненко. Фото: «База зрадників Херсона»
До речі, колаборанткою є і дочка Оксани Міняйло – Валерія Сахненко. Як зазначено в телеграм-каналі «База зрадників Херсона», вона брала участь у форумі «Мы вместе с Россией» у селищі Білозерка.
«Як тільки відкрили дорогу на Крим, відсиджувалася там. Але потім повернулася на допомогу мамі, пішовши працювати в Білозерську центральну лікарню в бухгалтерію зі своєю незакінченою медичною освітою», – ідеться в повідомленні.
Де сьогодні перебувають Оксана Міняйло та її дочка – невідомо.
Тэги: