Як російські «офіцери» очолили пограбування півдня України

Як російські «офіцери» очолили пограбування півдня України

Автор: Євген Веселов 11 Серпня 2022 18:23

Чи не з перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну війна супроводжувалася мародерством і грабунком з боку окупаційних військ. Окупанти вивозили з Маріуполя і Херсонської області зерно й іншу агропромислову продукцію. Основні логістичні стежки йшли через окупований Крим, з портів якого крадене зерно, наприклад, йшло до близькосхідних країн.


У Джанкої окупанти навіть створили своєрідний перевалочний центр, куди стікалося награбоване і потім розподілялося до вивозу за кордон або в росію. Для спрощення процесу грабунку окупанти навіть хотіли налагодити роботу Херсонського морського торгівельного порту, але через влучні ракетні удари ЗСУ це питання вже не актуальне.


Весь грабунок і мародерство очолили «офіцери» окупаційних військ російської федерації і фсб.
Про масштаби грабунку українського зерна і роль військових росії виданню «Деталі» розповів Сергій Данилов, експерт Центру близькосхідних досліджень, який відслідковує маршрути краденого зерна, яке частково з Криму переплавляється до Сирії і Туреччини.


Данилов розповідає, що паралельно промисловому, процвітає військове мародерство: кожен командир роти чи батальйону забирав все, що бачить. Зайшовши в населений пункт, солдати випитували у місцевих, де живуть фермери і йшли туди. Особливо від таких налетів страждав Генічеський район, там не брезгували грабунком навіть у невеличких аграріїв – у них відбирали машини, майно, продукти харчування. Інколи забирали чоловіків і вимагали викуп.


Старший офіцерський склад крав більш адресно і масштабно. Саме його жертвами стали крупні агрокомпанії «Нібулон» і «Ін Агро». Весна в цьому регіоні проходила під гаслом: «кради, що бачиш» . Пізніше в Джанкої, місті на півночі Криму, навіть сформувався величезний мародерський ринок, де і зараз можна законтрактувати зерно, кукурудзу (фурами від 100 до 1000 т), соняшник, а також купити побутову техніку, меблі, телевізори, столові прибори, одяг, продукти харчування.


Створені у квітні цивільні «адміністрації» окупованих територій – вони носять назву «військово-цивільні» - на приховують, куди йде зерно українських фермерів. Окупаційна влада періодично обіцяє, що в майбутньому буде використовуватися і порт Бердянська, але там ще йдуть розмінувальні роботи.


Підприємці-колоборанти, фсбшники, а також «офіцери» російських військ, заробляють мільйони на грабунку українського врожаю, - поснує Данилов.


Масштаб такий великий, що окупаційна влада вже перевантажила власні логістичні можливості і вже декілька тижнів шукає можливість ще більш збільшити вивіз зерна на материкову росію через Маріуполь. Проблема загарбників у тому, що в окупованих ними Херсонській і Запорізькій областях не знайшлося потрібної їм кількості зерновозів.


Зараз весь процес вивозу зерна з елеваторів у порти, генерали розподілили між окремими злочинними угрупованнями, які відповідають за безпеку той чи іншої машини з товаром. Угруповання співпрацюють з зернотрейдерами і «адміністраціями» елеваторів, а також забезпечують перегон зерновозів у потрібну точку Криму. За кожну машину, яка була доставлена в Крим чи Маріуполь, окупанти платять немалі гроші, зауважує експерт.

Як бачимо, картина масштабного і організованого грабунку тимчасово окупованих територій України вразлива і жахлива, але сподіваємось, що посівна наступного року вжне буде проходити за правилами України, і завдяки ЗСУ та працьовитим аграріям наша країна залишиться житницею Європи.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів