Як проходить російська мобілізація в окупованому Криму

Як проходить російська мобілізація в окупованому Криму

Автор: Євген Веселов 23 Сентября 2022 11:05

21 квітня 2022 року російський диктатор путін заявив, що відкрита агресія росії проти України йде за планом та оголосив мобілізацію населення росії. У своїй промові він назвав її частковою, але, проаналізувавши його указ, експерти кажуть про те, що це фактично повна мобілізація громадян росії. В указі не відображені категорії призовників, він не обмежує коло осіб, яких це може стосуватися. Немає ні термінів мобілізації, ні чисельності призовників, тож забиратимуть тих, до кого зможуть дістати військкомати.

У той же день із промовою виступив і міністр оборони росії сергій шойгу, який озвучив плани мобілізації. За його словами, росія по фронтам війну виграє, адже втрати української армії близько 100 тисяч людей, в той же час втрати російської лише армії 5 937 осіб і саме тому росії потрібно мобілізувати ще 300 тисяч осіб.

Мобілізація почалася у той же день і спричинила масову паніку серед росіян. Офіційні пропагандистські канали почали показувати якісь фантастичні черги добровольців у військкомати, в той час у соціальних мережах з’явилися відео, як росіяни намагаються втікати з росії до Казахстану, Фінляндії, Грузії чи Монголії, намагаючись уникнувши мобілізації. Одночасно почалася масова роздача повісток чоловікам призовного віку. У цьому задіяні не лише поліція і військкомати, а також працівники шкіл і лікарень. Триває справжня облава російської влади на своїх громадян.

В самій росії відбулось декілька десятків мітингів, які були розігнані росгвардією, а їх учасникам відразу ж виписували повістки до військкомату.

Фактичну мобілізацію оголосив гауляйтер російської окупаційної адміністрації Сальдо, який заявив, що вважає за необхідне сформувати на тимчасово окупованій території Херсонської області «добровольчі» батальйони для участі у бойових діях у складі окупаційних військ на території України.

Що ж стосується іншої тимчасово окупованої частини України - автономної республіки Крим, то колишній представник Президента України у АР Крим та м. Севастополь, правник Борис Бабин розповідає:

«Друга доба злочинної "могілізації" в окупованому Криму. З різних місць повідомляють про зростання ступеню бардаку та озлобленості "людоловів". Гіпотези щодо спеціального вилучення саме чоловіків з кримських татар начебто підтверджуються. Кажуть, з Віліно Бахчисарайського району хочуть зігнати до суботи 300 осіб, це практично всі, кого можуть (з 6 тисяч населення десь півтори тисячі там кримські татари).

З Алушти примушують зібрати 500 осіб. Людей загрібають з роботи – прикладом, з ринку в Сімферополі забрали шість продавців прямо від прилавків.

Також окупанти заявляють про заборону "військовозобов'язаним" залишати Крим та про вилучення під час "мобілізації" приватних автівок та вантажівок.

Якщо вказані цифри вірні, то очевидно, що з Криму та Севастополю окупанти планують вичавити, у "першу хвилю", до 30 тисяч осіб».

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров в свою чергу каже, що Меджліс аналізує тривожну ситуацію, що складається у тимчасово окупованому Криму зі вчорашнього дня у зв'язку з черговим злочином російської окупаційної влади - мобілізацією жителів Криму в збройні сили Росії.

«При цьому до Меджлісу кримськотатарського народу звертаються жителі Криму різних національностей, просять дати роз'яснення, як уникнути незаконного призову жителів окупованих територій до армії окупуючої держави, що є грубим порушенням ст. 51 Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року про захист цивільного населення під час війни…

Але, чесно кажучи, коло пропозицій для уникнення мешканцями окупованого росією Криму незаконної мобілізації невелике.
Але й ставати, хай і з примусу, до лав російської армії і бути спрямованим на війну проти свого брата, родича, проти своєї Української держави неможливо»,- додав Рефат Чубаров.

Аналізуючи ситуацію із російською мобілізацію, ми бачимо, що злочинна влада росії була готова до протестних настроїв. Головне питання - чи готові самі росіяни бути баранячим стадом, яке божевільний пастух веде на забій.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів