«Я кричу, а він уже непритомний»: підліток розповів про викрадення і катування під час окупації Чорнобаївки

«Я кричу, а він уже непритомний»: підліток розповів про викрадення і катування під час окупації Чорнобаївки

Автор: zmina.info 05 Февр. 2023 10:50

Під час окупації Чорнобаївки на Херсонщині росіяни викрали та тримали в полоні 14-річного Івана Федину. Його утримували в катівні, допитували та били разом з іншим підлітком.

Сюжет польського телебачення TVP VOD про Івана Федину з українськими субтитрами оприлюднила на своїй сторінці в соцмережі Кам’янець-Подільська міська рада, пише Центр прав людини ZMINA.

Івану Федині 14 років, народився в Чорнобаївці, яка знаходиться поруч із Херсоном. Займається важкою атлетикою.

Як згадує хлопець, з початком окупації Херсонської області в місті через безпосередню близькість до аеродрому «Чорнобаївка» не вщухали обстріли. Місцеві жителі були змушені місяцями жити в підвалах.

Іван Федина. Скріншот з відео

На очах Івана від обстрілу загинули двоє чоловіків. За його словами, «багато людей було поранено» за період окупації села.

«Мені теж одного разу прилетіло. Ішов спокійно, уламок влучив у плече. Потрапив на місяць до лікарні», – розповів підліток.

Хтось доніс на Івана окупаційній владі в Чорнобаївці, і до нього додому прийшли російські військові. Батьки хлопця з криками намагалася відбити сина, але росіяни все ж надягли йому на голову мішок та привезли до катівні.

Під час допиту його били по голові, спині, ногах.

«Кажуть: “Нам розповіли, що ти зняв російський прапор. Що брат в українській армії, і що ти проти Росії". Кажу: “Я нічого не знаю”. А вони: “Не бреши, ми знаємо, що ти шпигуєш і передаєш телефоном братові позиції для обстрілу. Тобі ж краще, якщо допомагатимеш нам», – згадує він. 

Поранення Івана Федини. Скріншот з відео

Івана разом з іншим підлітком завели до підвалу й наказали стати на коліна, руки за голову. Солдат цілився в підлітків з автомата й кричав на них.

«Ударив мене в ногу. Я зробив крок на колінах — він ударив знову. Мене ніби зламало навпіл. Били й мого друга Валентина. Вдарили його прикладом по голові. Я кричу, а він уже непритомний. Потім нас замкнули. Повернулися хвилин за 30-40. Валік прийшов до тями після того, як облили його водою. Валік ще лежав, а я вже приходив у себе», – розповів Іван.

За словами підлітка, після цього його разом із другом витягнули з підвала й сказали, що з ними «ще не закінчили». Пригрозили, що повернуться по них, та відпустили.

Зараз 14-річний Іван Федина проходить психологічну реабілітацію в Кам’янці-Подільському разом зі ще 80 дітьми з прифронтових територій за програмою «Дітям війни».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів