Сотні тисяч сонечок успішно дісталися суходолу через Тузлівські лимани й оселилися на піщаному пересипі, луках і степових ділянках національного парку, а також серед очерету.
Про це у фейсбук пише доктор біологічних наук, співробітник нацпарку «Тузлівські лимани» Іван Русєв. За його словами, комахи мігрували через лимани і навіть намагалися перетнути Чорне море в пошуках попелиць – основної їхньої їжі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Одещину завітали пернаті гості, екологи просять не наближатися до птахів (фото)
Однак після нещодавніх шквальних буревіїв та зливи на узбережжі Тузлівських лиманів і на піщаному пересипу співробітниками нацпарку було виявлено мільйони загиблих сонечок.
«Їм не пощастило, оскільки під час польоту вони вражаються потужними штормами і хвилями і падають у воду. А потім штормами їх викидає на береги», – пише Іван Русєв.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бебі-бум диких коників на дунайському острові в Одеській області (фото)
Водночас фахівець пояснює, що така масова загибель сонечок – це не трагедія, а круговерть в біосфері:
«Така величезна кількість загиблих сонечок стає їжею для інших тварин, особливо для бокоплавів, яких в солоних Тузлівських лиманах безліч. А останні є важливою харчовою ланкою в лиманних екосистемах, від яких залежить життя багатьох видів риб і птахів».
Також Іван Русєв зазначає, що сонечка є споконвічними жителями України й здавна користувалися великою повагою серед людей, які займаються сільським господарством, адже активно поїдають попелиць та інших шкідливих комах.
Головне фото – Укрінформ, фото в тексті – Іван Русєв
Тэги: