Поки заступник гауляйтера Херсонщини Кирило Стремоусов на ходу міняє покази щодо стану здоров’я свого патрона Сальдо «Людина просто перевтомилася. Діагноз – втома» до «Він у москві на лікуванні», справжня причина зникнення та хвороби Володимира Сальдо може бути дещо інша.
Заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов зазначив, що, ймовірно, у Сальдо дійсно погіршився стан здоров’я. Разом із тим аналітик припускає, що таким чином російська влада могла усунути його від «керівництва» окупованою частиною Херсонщини.
«Про те, що у Сальдо рак, усі знають, він лікувався періодично в Ізраїлі. І насправді російська окупація вбиває цього колаборанта, оскільки не дає йому пройти його звичний курс лікування в ізраїльській клініці. Чи хтось допоміг йому зараз захворіти сильніше? Все виглядає саме так», – каже Данилов.
Або його прибирають цілеспрямовано з політичної арени, не хочуть виганяти, не хочуть, щоб це виглядало як помилка або поразка Москви на Херсонщині.
«Можна припустити дві версії: перша – неякісне лікування якимись російськими препаратами призвело до погіршення ситуації до критичного рівня так, що він в медикаментозній комі, або його прибирають цілеспрямовано з політичної арени, не хочуть виганяти, не хочуть, щоб це виглядало як помилка або поразка Москви на Херсонщині, а хочуть подати це як природну причину неможливості виконувати Сальдом своїх обов’язків», – поділився Данилов.
Він також повідомив, що незадовго до госпіталізації Сальдо відбулася «нарада» так званого російського «уряду» Херсонщини, на яку не покликали ні Сальдо, ні Булюка. (депутат Херсонської обласної ради Віталій Булюк, якого окупаційні сили призначили «заступником» Сальдо – ред.).
Данилов вважає, що Сальдо «був вигідною для Росії фігурою», оскільки він – колишній політик саме з Херсону і погодився очолити так звану «військово-цивільну адміністрацію». Втім, із налагодженням окупаційних «структур» у регіоні Сальдо не впорався, вказує Данилов.
«Для окупантів він був дуже важливий як фігура. По-перше, щоб показати місту і світу, що є місцева підтримка, є місцеві кадри. І вони розраховували на те, що Сальдо зможе залучити управлінців на всіх рівнях для забезпечення життєдіяльності регіону. І для полегшення, і покращення для них окупації, і, головне, для здешевлення окупації. Оскільки без місцевих кадрів, без працюючих структур, без школи, без медицини, без комунальних підприємств і, головне, без місцевої поліції дуже дорого обходиться окупація», – пояснив експерт.
Він також припускає, що схиляючи Сальдо до співпраці, російські сили змалювали йому майбутнє за кримським прикладом і долею російського голови анексованого Криму Сергія Аксьонова: «Саме Аксьонов приїздив передавати досвід кілька разів, в Каховку коли приїздив, і в Чаплинці бував, і в Генічеську, і спілкувався з Сальдо».
Яка доля чекає на Сальдо, зараз ми можемо лише припускати. Але ясно одне – повертатись в Україну і до тимчасово окупованої Херсонщини його дуже не хочеться, бо це вкрай небезпечно. Або помреш без належного лікування від стресів та хронічної хвороби, аби рух опору дістане.
Тэги: