Виплата компенсації за втрачений врожай жителям Херсонщини та Миколаївщини: термін прийому заяв продовжили

Виплата компенсації за втрачений врожай жителям Херсонщини та Миколаївщини: термін прийому заяв продовжили

Автор: Марина Поліщук 16 Сентября 2023 08:00

До кінця жовтня уряд продовжив термін подачі заяви для отримання компенсації жителям Херсонської та Миколаївської областей. Ідеться про виплату одноразової грошової допомоги за втрачений врожай внаслідок теракту на Каховській ГЕС.

Херсонська ОВА звернулася до Кабміну з проханням продовжити дію програми відшкодування збитків населенню за втрачений врожай. Причина в тому, що збитки значні, чимало земельних ділянок потребують обстеження, повідомила пресслужба ХОВА.

Уряд цю ініціативу підтримав. Відповідну Постанову № 980 прийняли на черговому засіданні Кабміну, зазначено на «Урядовому порталі».

Отже, подати заяву можна до 31 жовтня 2023 року. Також до цієї дати приймають копії документів, що підтверджують право власності на земельну ділянку.

Крім того, збільшено термін розгляду заяви комісією з 10 до 20 днів.

Відповідно, продовжено й термін ухвалення рішень обласними військовими адміністраціями про виплату компенсацій до 30 листопада поточного року.

У Херсонській ОВА нагадують кроки, необхідні для отримання відшкодування за втрачений урожай:

1. до 31 жовтня написати заяву та підготувати копію документів, що засвідчують власність земельною ділянкою (про необхідні документи та алгоритм виплат «Гривна» розповідала раніше);

2. звернутися до комісії та дочекатися своєї черги на обстеження;

3. після складення актів та визначення суми збитків ви отримуєте кошти на банківські картки.

Контакти комісій тих громад Херсонщини, жителі яких можуть претендувати на виплату компенсації за втрачений врожай, – в інфографіці:

У Миколаївській області жителі 5 громад можуть отримати компенсацію за втрачений врожай. Проте влада говорить про значні проблеми з відсутністю необхідних документів у населення.

Нагадаємо, що розмір допомоги становить 3318 гривень за 1 сотку земельної ділянки, на якій втрачено врожай овочів. При цьому допомога надається на площу не більше 20 соток у Миколаївській області та не більше 30 соток у Херсонській області. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів