Автор: Євген Веселов 21 Сентября 2022 13:12

В Офісі Президента прокоментували створення військових адміністрацій на Херсонщині

В Офісі Президента прокоментували створення військових адміністрацій на Херсонщині
Подоляк про звільнені території Херсонщини/колаж 24 каналу

Поки херсонські колаборанти та їхні російські господарі організовують циркову виставу під назвою «референдум про приєднання до росії», українська влада робить кроки для забезпечення ефективного дистанційного управління громадами Херсонщини, наскільки це можливо в умовах окупації.

19 вересня Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про утворення ще 15 військових адміністрацій у громадах Херсонській області, у тому числі в місті Херсоні. Також відбулося призначення чотирьох голів цих військових адміністрацій.

Робиться це здебільшого для забезпечення виконання державою виплат зарплат, пенсій і інших соціальних виплат на тимчасово окупованих територіях Херсонської області. Передбачається, що на базі всіх тергромад області будуть створені відповідні військові адміністрації. Їхніми керівниками стають нові людини. Тож фактично керівниками громад залишаються обрані ще до війни голови (там, де вони не перейшли на бік ворога або не були викрадені, як у Голій Пристані чи в Херсоні), але всі функції держави будуть виконувати інші керівники – голови адміністрацій.

Радник Президента Зеленського Михайло Подоляк в ефірі телеканалу «24» більш детально розповів про значення таких кроків.

За його словами, створення військових адміністрацій на Херсонщині – це системний та прагматичний підхід до ситуації. Коли відбувається швидке звільнення територій, то там так само швидко потрібно будувати систему управління, бо росія повністю зламала цю систему.

Він також зазначив, що росія на тимчасово окупованих територіях формує мародерський тип управління.

«Там, де була росія, там повна відсутність влади та будь-якого сервісу», – каже Подоляк.

За його словами, коли ми заходимо на деокуповані території, то хочемо одразу створити там можливості для функціонування влади і тим самим хочемо захистити внутрішньо цю територію – аби не було мародерства тощо.

Нагадаємо, велика частина Херсонської області (майже 90%) досі під контролем росіян, однак Збройні сили України поступово звільняють населені пункти в регіоні.

Приєднуйтеся до нас:

На окупованій Херсонщині хірург торгує на ринку, аби не лікувати окупантів

«Знайти координати й вдарити по них»: як 18-річна жителька Херсонщини вираховує окупантів (фото, відео)

Херсонці - про «покращення» життя від Росії

Херсонський театр імені Куліша відкрив новий театральний сезон у Києві

Наслідки псевдореферендуму: зрадник Сальдо вже розпорядився провести мобілізацію на окупованій Херсонщині