Автор: Євген Веселов 28 Июля 2022 12:00

Окупанти та їхні поплічники розкрадають свою ж допомогу

Окупанти та їхні поплічники розкрадають свою ж допомогу

Епопея із запровадженням окупантами рубльової зони, скоріш за все, завершиться таким же провалом, як ведення російського «освітнього простору». Нагадаємо, що навіть сам «міністр освіти» окупантського уряду Родіков визнав провал освітньої анексії росіян – з більш ніж 900 закладів середньої освіти і дошкільної освіти Херсонської області, загарбники змогли «створити» лише 43. Вчителі не бажають виконувати вказівки зрадників та масово саботують плани окупаційної «влади».

Афера під назвою «рубльовая зона» також має шанс піти слідом за руським воєнним кораблем. Цікаво, що самі окупанти та їх поплічники докладають до цього багато зусиль. Оточивши себе маргінальними елементами, які зрадили Україну, окупанти самі собі створили проблему, бо призначені ними гауляйтери та керівники з числа прибиральниць, торгашів та дрібних клерків, дорвавшись до влади та ресурсів, почали розкрадати гроші, які російська влада намагається роздавати на тимчасово окупованих територіях півдня України.

Так, заступник директора Центру близькосхідних досліджень, експерт Сергій Данилов розповідає (далі – мовою оригіналу):

«Щойно розповіли з одного села в Бериславському районі. Роздають гроші людям окупанти: по 5000 гривень на руки. Не рублями, замість 10000 руб (з курсом, який в області встановили вони ж 1.5 руб за 1 гривну). Таким чином крадуть в людей по 1800 грн, які можна було отримати при обміні.

Звісно, взамін беруть дані паспортів, пенсійних, коди.

Що цікаво, першими в чергу стоять багаті селяни, фермери, просто люди плюються вже більше на наших хапуг. Деякі думають, що то пенсії, і дякують на камери (бо в гривнях, думали, що нарешті готівку привезли). Деякі чують, що то не пенсії, і просто розвертаються і йдуть.

Ось такий балаган.

З одного боку, добре, що в гривні, готівка вже майже вимита в селах. З іншого, це тому, що самі наживаються на кожній виданій подачці на 50 доларів».

Розкрадають зрадники та окупанти не тільки російські кошти, а й матеріально-технічну базу українських закладів та установ. Обладнання, меблі, техніку відділень банків, офісів, навчальних закладів та всіх інших об’єктів, які створювали українці, зараз по хатах розтягують нові «керівники». Вони сідають у чужі кабінети, користуються всім чужим, крадуть, бо нема контролю. 

Хоча вже були випадки, коли дорвавшихся до чужого зрадників ловили на гарячому вже й росіяни. Вони позбавляють їх посад, але на місце відправленого на підвал крадія приходить інший ображений на життя і бажаючий самовираження. І теж починає з мародерства, бо «посади» їм потрібні не для того, щоб працювати. 

З такою «командою» «русский мир» будувати дуже важко. І це добре. Майно Україна відновить, а ті, хто співпрацював з окупантами, проведуть багато років в українських в’язницях. З собою на росію загарбники забирати крадіїв та мародерів не будуть. У них своїх маргиналів вистачає.

 

Приєднуйтеся до нас:

День 218. 29 вересня. Що обговорюють херсонці в соцмережах

«Маленькими кроками звільняємо села, але кожна перемога полита кров'ю». Репортаж з передової на Херсонщині

Від мирного життя — спогади у фотоальбомі. Історія переселенців із села Таврійське на Херсонщині

На окупованій Херсонщині хірург торгує на ринку, аби не лікувати окупантів

«Знайти координати й вдарити по них»: як 18-річна жителька Херсонщини вираховує окупантів (фото, відео)