Питання нестачі водіїв нині гостро стоїть по всій країні й Одещина – не виняток. Проблему хочуть вирішити за рахунок фельдшерів, які виконуватимуть подвійну функцію.
Про це повідомила генеральна директорка одеського КП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Світлана Ізосімова, передає «7 канал».
На це є декілька причин. Насамперед це пов’язано з мобілізацією чоловіків, а також тим, що багатьом водіям вже за 60 років, що, за словами Ізосімової, в принципі є не припустимим для керування швидкою допомогою.
«Сьогодні є програма, що розглядається на рівні Міністерства охорони здоров’я для того, аби уникнути таких ситуацій надалі, аби фельдшери мали досвід водіння автомобілів швидкої. Тобто, і надавали медичну допомогу, і керували санітарним транспортом. Така ситуація зараз по всій країні й не тільки в галузі медицини», – зазначила Ізосімова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кадровий голод в «чоловічих» професіях: на Миколаївщині для жінок проводять курси водіїв, трактористів, малярів
Щодо бронювання одеських працівників швидкої, то вона зазначила, що це процес розпочався ще в грудні минулого року.
«Ми отримали статус критично важливої інфраструктури для регіону, вже 4 рази надавали списки до Міністерства оборони. Загальний список був на понад 700 людей. Через те, що 18 травня увійшов у силу новий закон і змінилися умови до бронювання, відповідно наші працівники повинні піти в ТЦК та оновити дані як і всі інші пересічні громадяни, які живуть на території України. Я не можу зробити це за них».
Також вона дадала, що за узгодженням з Одеською ОВА для медиків створені умови для проходження ВЛК без черг.
Тэги: