В Ізмаїлі ввели карантин через сказ: як цю проблему вирішують в інших громадах Одещини

В Ізмаїлі ввели карантин через сказ: як цю проблему вирішують в інших громадах Одещини

Автор: Ян Ярчук 13 Вересня 2024 18:00

В Ізмаїлі, що на Одещині, діятимуть карантинні обмеження в частині міста, спрямовані на запобігання поширенню сказу.

Про це повідомляє Ізмаїльська районна державна адміністрація. Під карантинні обмеження потрапили кілька вулиць.

З 12 вересня на територіях пунктів спалаху захворювання на сказ діятимуть обмеження, спрямовані на запобігання його поширення серед тварин.

«Всі громадяни зобов’язані щорічно щеплювати своїх собак та котів проти сказу. Утримувати собак лише на прив’язі, або у вольєрах. Категорично забороняється пастухам мати на випасі сторожових собак, нещеплених проти сказу. В жодному разі не треба вбивати тварину, яка покусала людину чи тварину! Її треба тримати ізольовано і спостерігати протягом 10 днів. Про це негайно слід повідомити медичному та ветеринарному працівникові», – наголосили в Ізмаїльській РДА.

Сказ є одним з найнебезпечніших вірусних захворювань, яке поширюється серед тварин і може передаватися людині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Одесі по місту бігають лисиці: містян закликають не панікувати й водночас не годувати хижаків

Наразі в Одеській області стартує кампанія з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу, таких як червоні лисиці, шакали та єнотоподібні собаки. Детальніше про це розповіли Білгород-Дністровській районній державній адміністрації.

Цьогоріч робота проводитиметься наземним розподілом поза територіями населених пунктів і водойм. Для тварин розкидатимуть приманки з вакциною.

«Приманка з вакциною безпечна для всіх видів тварин і людей. Вона має вигляд брикету з різким запахом м'ясо-кісткового борошна, що так приваблює диких тварин, розміром із сірникову коробку, в середині якого розміщений полімерний блістер з активними компонентами вакцини», – пишуть в Білгород-Дністровській РДА.

Так, хоч такі приманки не несуть загрози людині, фахівці все ж закликають населення не чіпати їх та не переносити з місць розкидання.

Фото ілюстративне, stock.adobe

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів