У російському полоні – майже тисяча цивільних жителів Херсонщини, яких вдалося ідентифікувати

У російському полоні – майже тисяча цивільних жителів Херсонщини, яких вдалося ідентифікувати

Автор: Марина Поліщук 10 Янв. 2024 08:45

Майже тисяча цивільних жителів Херсонської області наразі утримуються російськими окупантами в полоні. Ідеться лише про тих, кого вдалося ідентифікувати – реальна ж цифра може бути значно більшою.

При цьому є зафіксовані факти смерті жителів області в російському полоні. Про це розповів голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін в інтерв’ю «Укрінформу».

«Нам відомо зараз про 922 українців і українок, які перебувають у полоні росіян. Це лише цивільні жителі Херсонщини, яких вдалося ідентифікувати. Нам шляхом обміну вдалося 510 людей повернути на підконтрольну територію. На жаль, маємо факти загибелі наших людей у полоні. Зараз підтверджена смерть 27 осіб», - розповів Прокудін.

При цьому обмін цивільних полонених відбувається дуже важко, адже Україна не тримає в полоні цивільних росіян. Стосовно обміну херсонців, за словами Прокудіна, лише зрідка «вдається когось висмикувати».

«Постійно проводяться перемовини і ми даємо списки, контактуємо. Якби у нас були російські цивільні в полоні, то ми б їх обмінювали на наших. Але ж такого немає. Процес дуже важкий. Але когось висмикуємо», - розповів очільник області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Офіційно підтверджено перебування в полоні колишнього очільника Херсона Володимира Миколаєнка

За інформацією Уповноваженого з прав людини Дмитра Лубінця, в межах усіх обмінів полоненими, які відбулися між Україною та Росією від початку повномасштабного вторгнення, додому вдалося повернути лише понад 140 цивільних українців. Загалом омбудсман каже про 25 тисяч затриманих цивільних українців.

Нагадаємо, під час останнього великого обміну військовополоненими 3 січня 2024 року серед 230 українців та українок, яких повернули з російського полону, були і 6 цивільних. Це дає надію рідним полонених і правозахисникам дізнатися нову інформацію про українців у російських в'язницях.

Як повідомляла «Гривна», у грудні 2023 року Генасамблея ООН ухвалила оновлену резолюцію «Ситуація з правами людини на тимчасово окупованих територіях України, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь». У документі вперше заявлено про утримання Росією цивільних заручників, що суворо заборонено міжнародним правом. Тож є надія, що питання звільнення з російського полону цивільних заручників може зрушити з місця.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів