У Новій Каховці побільшало ФСБ-шників: бояться, як би чого не трапилося перед «виборами»

У Новій Каховці побільшало ФСБ-шників: бояться, як би чого не трапилося перед «виборами»

Автор: Ганна Власенко 13 Февр. 2024 14:20

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну громада Нової Каховки перебуває в окупації. З 65 тисяч населення там залишилося приблизно 15 тисяч осіб, які з певних обставин не змогли виїхати. Проте, кількість російських військових останнім часом постійно збільшується.

Про те, що відбувається у Новокаховській громаді «Новинам Приазов’я» розповів міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко.  

За його словами, оскільки громада перебуває у зоні бойових дій, кількість російських військових там останнім часом значно побільшало.

«Виїзд практично призупинений. Абсолютна більшість мешканців – з 65 тисяч 50 тисяч – виїхали. Залишилися люди, які в силу певних обставин не можуть виїхати. Одні, тому що давно ухвалили рішення не виїжджати, інші, тому що немає куди та за що їхати, у когось батьки лежачі, хворі, і вони не перенесуть далекого переїзду», – розповів Коваленко.

Посадовець зазначив, що жителі окупованих територій зараз перебувають під тотальним контролем російських силовиків. Окупаційна влада робить все можливе, щоби місцеві жителі максимально від неї залежали.

 «Через окупаційні вибори, які мають відбутися в березні, приїхала достатньо велика кількість спецслужб, які, як кажуть, бояться, що щось може відбутися в місті напередодні цих виборів. Тому ФСБшників велика кількість заїхала в місто, і вони взяли все ще під більш жорсткіший контроль. Тепер ставиться умова – обов'язково відкривати рахунок у банках окупанта і отримувати російський ідентифікаційний код. Тому що ті 10 тисяч рублів, які окупанти видавали за паспортом, вже не дають. Вони хочуть перевести в повну залежність мешканців на тимчасово окупованій території від банківської системи Росії. Тобто, вимагають відкривати рахунки й будуть туди перерахувати гроші. Готівкою ці кошти видавати більше не буду», – розповів міський голова.

Читайте також: Окупанти створили в Новій Каховці аналог СМЕРШу для знищення українців

Фото ілюстративне з відкритих джерел.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів