У Миколаєві одні пам’ятники «одягають» у мішки, інші ховають у бомбосховища
Закритий пам’ятник покровителю Миколаєва – Святому Миколаю

У Миколаєві одні пам’ятники «одягають» у мішки, інші ховають у бомбосховища

Автор: Марина Поліщук 27 Октября 2022 12:45

У той час, як в Одесі не можуть вирішити долю монумента «Засновникам міста», центральною фігурою якого є російська імператриця Катерина ІІ, а доля деяких херсонських пам'ятників узагалі залишається невідомою, бо їх викрали окупанти, у Миколаєві, враховуючи безперервні артобстріли, міська влада зайнялася збереженням історичних та культурних пам'яток.

Деякі пам’ятники історичним постатям зі спірною значимістю для України прибрали з вулиць міста. Натомість інші пам’ятки закривають мішками з піском, щоб вони не постраждали від уламків.

Зокрема, 26 жовтня комунальники почали закладати мішками пам’ятник Тарасу Шевченку. Про це повідомив міський голова Олександр Сєнкевич.

За його словами, комунальники підготували близько тисячі мішків з піском. За два дні ними обкладуть пам’ятник, а зверху для захисту від дощу конструкцію накриють брезентом. Вважається, що такий захисний пояс убереже монумент від можливих руйнувань під час обстрілів.

Минулого тижня в такий же спосіб закрили й пам’ятник покровителю Миколаєва – Святому Миколаю. Під час одного з останніх обстрілів ракета вибухнула за кілька метрів від пам'ятника. Але він устояв.

«Його обклали мішками з піском та накрили брезентом. Такий захист вбереже пам’ятник від уламків та вибухової хвилі. Дякую комунальникам за роботу»,повідомив мер міста.

У тому ж Каштановому сквері, де стоїть закритий уже пам’ятник Святому Миколаю, потурбувалися й про скульптури знаменитих левів. Їх узагалі вирішили сховати до кінця війни. Про це повідомив начальник міського управління культури Юрій Любаров.

«Якщо завтра ви не побачите Аркасівських левів на звичному місці біля Каштанового скверу, не лякайтесь: вони дослухалися нарешті поради на період воєнної години заховатися в затишку. Зустрінемось одразу після Перемоги!»написав він на своїй сторінці в соцмережі.

А от скульптуру Михайла Фалєєва, якого називають першим громадянином міста, комунальники взагалі прибрали. До речі, пам’ятник було встановлено у 2022 році. Про це повідомила речниця ГУ НПУ в Миколаївській області Ірина Воронцова.

«Сьогодні, 21 жовтня, скульптуру Михайла Леонтійовича заховали, щоб зберегти від обстрілів рос.окупантів. Це – наша історія, наша ідентичність, і треба шанувати пам’ять великих людей, які багато чого зробили для нашого міста, для нашої державності»,зазначила речниця.

Ще у травні зі скверу біля Інгульського мосту миколаївські комунальники прибрали пам'ятник Олександру Пушкіну, встановлений тут 1988 року.

«Не потрібні нам зараз жодні знесення чи вандалізм. Гарячих голів у нас вистачає, але наше головне завдання сьогодні – перемогти! Давайте на це спрямуємо всі сили. Після війни розберемося, що з ним робити»,пояснив тоді мер міста Олександр Сєнкевич.

Ще з одним неоднозначним пам’ятником хтось таки розібрався по-своєму. Ідеться про «Пам'ятний знак працівникам міліції, які загинули в період становлення радянської влади та при захисті Вітчизни у 1917-1977 роках». У ніч на 20 жовтня його було підірвано.

Спочатку цей символ комуністичного минулого у будьонівці намагалися зняти з постаменту місцеві активісти. Але захисники монумента того дня його відстояли. Згодом на пам'ятнику написали слово «чекіст». А далі кам’яного міліціонера взагалі знесли радикальним способом.

«Скоріше за все це закладена вибухівка», - зазначив Юрій Любаров.

А голова Миколаївської ОВА Віталій Кім прокоментував так:

«Епічно. Російські окупанти вирішили щойно питання з пам'ятником. Якщо це вибух від вибухівки – відповідатимуть згідно із законом. Хоч би хто це був».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів