Окупанти вивезли з Херсона ще й пам’ятник та останки Григорія Потьомкіна

Окупанти вивезли з Херсона ще й пам’ятник та останки Григорія Потьомкіна

Автор: Марина Поліщук 26 Октября 2022 17:05

Російські мародери вивезли з окупованого Херсона ще один пам'ятник. Нагадаємо, що в ніч на 24 жовтня вони демонтували бюсти Федора Ушакова на проспекті Ушакова та Олександра Суворова, який був встановлений на початку однойменної вулиці.

Цього разу під «евакуацію» потрапив монумент князя Потьомкіна, що стояв біля обласного музично-драматичного театру. Про це повідомив один із пропагандистських телеграм-каналів, який опублікував відео з порожнім постаментом.

«Засновника міста Григорія Потьомкіна вивезли з Херсона для збереження монумента за забезпечення його безпеки», - повідомили пропагандисти.

Пам’ятник Потьомкіну стояв на цьому місці до 1922 року – його відновили з грудня 2003-го, до святкування 225-річчя заснування міста. З 1922 року місце Потьомкіна займав бюст, а потім скульптура Карла Маркса. У роки Другої світової війни цей монумент вивезли фашисти. 

26 жовтня 2022 р.

На крадіжку історичних пам’яток Херсона відреагував міністр культури України Олександр Ткаченко.

«"Жестом доброї волі", тікаючи з Херсона, росіяни прихопили із собою пам'ятники Суворову та Ушакову. Дякую, звичайно, за підтримку нашого процесу боротьби з наслідками русифікації, але ці питання в законний спосіб мають вирішувати місцеві органи української влади», – іронічно прокоментував він.

У місцевих пабліках херсонці теж висловилися про вивезення окупантами пам’ятників:

«Дякуємо за дерусифікацію, все рівно це лайно прибрали би».

***

«Хоч би вони ці орки вже накивали п’ятами, а без Потьомкіна ми якось проживемо, поставимо пам'ятники нашим героям. Тільки би люди наші залишилися живими. Слава Україні!!! Слава ЗСУ!!!»

***

«Да речь не о том, что жалко или не жалко. Это было НАШЕ! А вот нужно оно нам или нет - только НАМ решать. Как-то так».

***

«Хай забирають - це очищення регіону від історичних символів рашки. Саме вони створюють наративи на майбутнє про ту ж саму новоросію. Потьомкіна поставити була ініціатива Сальдо, нинішнього гауляйтера, який зібрав кошти із підприємців і мабуть ще вкрав на цьому. Суворов, наприклад, була вірна царська собака, залив кров'ю повстання поляків. Нам краще, ніхто не буде нас звинувачувати, що ми це зробили».

***

«Я, наприклад, проти того, що вони взагалі грабують і вивозять усе, в тому числі і пам‘ятники. Те, що імперці - наволоч, сумнівів нема. Це все-грабунок».

***

«Если честно, то памятники – то, о чем я совсем не переживаю. У нас после войны будет в честь кого новые возводить. Пусть подавяться. Главное жизнь людей, а остальное...»

Пізніше також стало відомо й про вивезення на лівий берег останків князя Потьомкіна, які зберігалися в Свято-Катерининському соборі в Херсоні. Про це повідомили росЗМІ з посиланням на гауляйтера Володимира Сальдо.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів