Три лінії оборони на лівобережній Херсонщині: до чого готуються російські окупанти

Три лінії оборони на лівобережній Херсонщині: до чого готуються російські окупанти

Автор: Марина Поліщук 06 Ноября 2022 11:45

На лівому березі Дніпра на Херсонщині російські окупанти будують три лінії оборони. Доказом цього є нещодавні супутникові знімки, оприлюднені швейцарським OSINT-аналітиком Бенджаміном Пітте.

«Росія готується втратити місто Херсон і весь правий берег Дніпра. Зараз вони готуються до оборони лівого берега річки», – зазначив експерт у твіттері, проаналізувавши супутникові зображення та інші відкриті ресурси.

Далі він опублікував короткі пояснення до кожного супутникового зображення лівобережжя Херсонщини.

Зараз росіяни будують три лінії траншей і дотів на лівому березі Дніпра, пише Бенджамін Пітте. Для зведення цих оборонних позицій армія РФ використовує природні та штучні бар’єри, такі як річка Дніпро та численні канали в Херсонській області.


Схематичне зображення трьох ліній оборони росіян на лівобережжі Дніпра

«Як ви можете бачити на карті вище та на цьому супутниковому знімку, вони навіть будують траншеї на узбережжі Чорного моря!» – пояснює аналітик наступне фото:

Далі він додає зображення міста Гола Пристань, де оборонні лінії складаються з траншей, підкріплених закопаними позиціями для бойових броньованих машин. Подібні оборонні споруди можна знайти на всіх трьох лініях і на більшій частині лівого берега Дніпра, зазначає Пітте.

Наступне зображення він пояснює так:

«Такий вигляд мають більшість позицій на лівому березі Дніпра. Два ряди траншей і позиції для техніки».


Каховка, позиції росіян на березі Дніпра

У місцях, де важко рити окопи, Росія розгорнула збірні «бункери», пише Пітте.

«Я дуже сумніваюся в ефективності цих цементних ящиків... Цей знімок, наприклад, зроблений у Каховці», – додає він.


Лінії з бетонних дотів на набережній Каховки

Однак у деяких місцях, продовжує експерт, росіяни створили вражаючі оборонні позиції.

«На третій лінії оборони, за 18 кілометрів від Дніпра, вони нещодавно створили оборонну позицію, яка складається з трьох різних оборонних ліній плюс канал!» – пише він.


Село Петропавлівка

«Ось позиція крупним планом. Це супутникові знімки PlanetScope-SuperDove з роздільною здатністю 3 метри», – додає опис аналітик до наступного фото:

Наостанок Бенджамін Пітте зазначив:

«Майте на увазі, що ці позиції все ще будуються, а супутникові зображення, які я маю, не охоплюють усю територію, тому в лініях є дірки».

Позиції та лінії оборони російських окупантів на лівобережжі прокоментував і херсонський політолог, краєзнавець Володимир Молчанов. Ось про що він пише на своїй сторінці у фейсбук:

1. Каховка, між лісом і кафе-наливайкою під назвою «Чисті пруди» (5 листопада по ній нанесено влучний удар дальнобійною артилерією ЗСУ).

2. Траса М-14 на відрізку, який місцеві називають «Мелітопольською трасою» – перетин із Каховським каналом і розвилка біля села Петропавлівка на Каховку.

3. Кінбурнська коса, але не на лиман, а на південь – на Ягорлицьку затоку. Ймовірно, окупанти побоюються морського десанту, але ж там глибина по кісточку, і так на сотні метрів від берега (а далі – по коліно).

4. Гола Пристань, пустир між елеватором і міською забудовою – фронтом на плавні (непрохідні навіть для піхоти, тим більше взимку) і з протитанковими «пірамідками» в тилу за лінією окопів.

«Висновок: русня будує навколо лівобережної Херсонщини кругову оборону, не надто переймаючись реальністю нападу на них з конкретних напрямків, – пише Молчанов і додає: – Українців, які зуміють там уникнути депортації, шкода: русня не обмежиться окопами, пірамідками і сортирами, обов’язково все навколо замінує».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів