«Те, що для нас є нормальним, для херсонців звучить казково»: журналістка – про візит до рідного міста

Херсон – місто, що живе під звуки вибухів, у тривозі та з надією на мир. Журналістка, яка нині живе і працює в Одесі, провела тиждень у рідному для неї Херсоні й поділилася емоційними враженнями.

Рефлексію журналістки (ім’я не вказується), опублікували на сторінці видання «Море Людей». Її допис про біль, сміливість і незламний дух херсонців, які щодня протистоять страху, залишаючись у власних домівках і вірячи в краще майбутнє.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Літають біля вікна, наче зграї журавлів: херсонці розповіли в документальному фільмі про пережиті дронові атаки (відео)

Повернення до Херсона стало для журналістки болючим досвідом. Місто, яке вона знала й любила, тепер має інший вигляд.

«Я сумую за своїм місто і для мене воно залишається таким, яким я його запам’ятала у свою останню поїздку. Проте, щодня Херсон змінюється і цього разу я його побачила іншим. На будинках з’явилися нові «шрами» від обстрілів, а в центрі міста майже немає людей, адже його постійно обстрілюють. У Херсоні досі є райони, у яких через удари росіян ніхто не живе», – зазначила журналістка.

Вона додала, що у спілкуванні жителів, що залишаються, прослідковуються страхи. Херсонці бояться нової окупації міста – вони щиро не хочуть повернення загарбників.

За словами жінки, хоч деякі місцеві й говорять, що звикли до вибухів, але багатьох з них досі підкидає від чергового прильоту.

Далі публікуємо фрагмент рефлексії журналістки від візиту до рідного міста:

«Сподівання та мрії у всіх спільні – херсонці чекають на мир. Люди просто хочуть жити у звичайних умовах – коли не треба гадати, був «вихід» чи десь «прилетіло».

Херсонці прагнуть їхати і не думати, чи скинуть на них росіяни вибухівку з дрона.

Те, що для нас є нормальним, для херсонців звучить казково. Вони не можуть ввечері прогулятися з родиною, бо людей просять не виходити на вулицю після 16:00 через загрозу обстрілів.

Але попри жахливі обставили херсонські бабусі продають квіти на вулиці, а в листопаді на ринку можна знайти кавуни, вирощені під звуки прильотів.

Вдень на вулицях чутно сміх, який дає надію, що життя в Херсоні триватиме, а місто вистоїть!».

Фото з соцмереж

  • Пов'язані записи

    Ілюзія «ситого» життя: як Кремль засипав грошима ТОТ Херсонщини, а отримав інфраструктурний та економічний колапс

    Коли навесні 2022 року російські війська окупували лівобережну частину Херсонської області, пропагандистська машина Кремля увімкнула звичний наратив: «Росія тут назавжди, ми принесли стабільність і процвітання».  Для демонстрації цієї «стабільності» Москва…

    Подробиці
    На площі біля зруйнованої будівлі Херсонської ОДА квітнуть сотні троянд (фото)

    У самому серці Херсона, поруч із понівеченою будівлею облдержадміністрації, нині квітнуть сотні троянд. Яскраві червоні, ніжно-рожеві та золотисті квіти вкрили клумби біля площі Свободи. Минув рік з моменту руйнації будівлі…

    Подробиці