Стало відомо, коли в Україні знов застосують графіки відключень

Стало відомо, коли в Україні знов застосують графіки відключень

Автор: Дарина Лапіна 31 Май 2024 12:30

Поточний тиждень став передишкою для українців – графіки погодинних відключень електроенергії не застосовували. Але це не тривале покращення. Коли і з яких причин енергетики знову будуть вимушені вмикати режим економії розповів в інтерв’ю УП голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

Після серії масованих атак 2024 року ми втратили багато генеруючих потужностей, це створило дефіцит виробництва електроенергії. Його ми не можемо перекрити навіть доволі великим імпортом електроенергії з ЄС. Саме тому останні тижні ми мали справу з відключеннями, щоб збалансувати систему.

Відсутність погодинних відключень електроенергії в останні дні травня – це тимчасове покращення, зумовлене виходом з ремонту двох енергоблоків атомних електростанцій, каже Кудрицький.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як миколаївці переживають відключення світла

За його словами, вже незабаром, якщо не з вихідних, то з понеділка (3 червня) ситуація знову погіршиться.

«Згідно з графіком, уже найближчими днями в ремонт знову вийдуть певні блоки на атомних електростанціях. І ця ситуація, яку ми маємо в останні дні, коли нам вистачає електроенергії і вдається уникати відключень, вона, на жаль, зміниться знову і буде такою, як на минулому тижні», - зазначив Володимир Кудрицький.

Голова правління «Укренерго» також повідомив, що як такого блекауту, тобто падіння всієї енергосистеми, не прогнозується, але своїми обстрілами ворог може продовжити створювати локальні проблеми.

«Найважливіше зараз зі стратегічної точки зору – зберегти цілісність енергосистеми, щоб вона працювала. Ми знаємо, як це робити», - сказав Кудрицький.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Швеція допоможе із відновленням енергосистеми в Одеській та Миколаївській областях

Фото ілюстративне.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів