Швеція допоможе із відновленням енергосистеми в Одеській та Миколаївській областях

Швеція допоможе із відновленням енергосистеми в Одеській та Миколаївській областях

Автор: Дарина Лапіна 31 Май 2024 11:00

Уряд Швеції ухвалив рішення про надання нового пакету допомоги для потреб української енергетики. Кошти витратять на постачання енергообладнання до чотирьох українських областей, зокрема до Миколаївської та Одеської

Про це розповіли в пресслужбі Міненергетики України. 

У межах вищезгаданої допомоги близько 42,5 мільйона євро партнери спрямують до Фонду підтримки енергетики України. Ще майже 12,7 мільйона євро підуть на підтримку енергетики через Програму розвитку ООН в Україні.

Координатором допомоги є Шведське агентство міжнародного співробітництва для розвитку (SIDA). Надані кошти буде витрачено на постачання енергообладнання (генераторів, трансформаторів та ін.) і відновлення енергетичної інфраструктури Харківської, Одеської, Миколаївської та Київської областей. Йдеться передусім про забезпечення енергопостачання об’єктів критичної соціальної інфраструктури - шкіл, лікарень, транспорту та водопостачання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наживались на відновленні енергооб’єктів Одещини: директорів двох фірм підозрюють в розкраданні бюджетних мільйонів

До слова, днями міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Турецької Республіки в Україні Мустафою Левентом Більгеном, де обговорили про напрямки співпраці країн для подолання наслідків російських атак.

Пан посол заявив про готовність низки турецьких компаній взяти участь у проектах, пов’язаних з розвитком можливостей розподіленої та мобільної генерації. Сторони обговорили перспективи їх реалізації, зокрема в Харківській та Одеській областях. У цьому контексті особливо акцентувалося на співпраці у встановленні мобільних електростанцій, повідомили в Міненергетики. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Український південь – особливо вразлива ціль: чому окупанти поновили масовані атаки на енергетику

Фото ілюстративне з відкритих джерел.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів