Співпрацював з ФСБ. Депутату Херсонської облради Валерію Литвину повідомили про підозру

Правоохоронці заочно повідомили про підозру депутату Херсонської обласної ради Валерію Литвину. Про це свідчить відповідний документ із сайту Офісу Генерального прокурора.

Нагадаємо, Литвин відомий на Херсонщині перш за все тим, що до революції Гідності та початку війни на Донбасі очолював тоді ще міліцію Херсонської області.

Після виходу на пенсію намагався потрапити в міську раду як самовисуванець, пізніше – в обласну раду через Партію розвитку України та проросійських «Соціалістів». Проте спроба виявилася вдалою лише у 2020 році – Литвин став депутатом Херсонської облради від «Блоку Володимира Сальдо».

До повномасштабного вторгнення працював радником голови Херсонської облради та директором з питань захисту економіки в «Херсонобленерго».

СКАНДАЛ

У 2017 народний депутат від Херсонщини Юрій Одарченко в стінах Верховної Ради виступив зі звинуваченням Валерія Литвина «в рейдерських атаках і бандитизмі».

«До революції Гідності міліцію Херсонської області очолював генерал Валерій Литвин, який є близьким соратником міністра внутрішніх справ за президентства Януковича Віталія Захарченка. На службі в МВС генерал Литвин відзначився тим, що призначав на керівні міліцейські посади в Херсонській області людей, які сьогодні є дезертирами та переїхали на Кримський півострів», – цитував тоді Одарченка портал «Антикор».

ПІДОЗРА

Офіс генпрокурора повідомив Литвину про підозру за статтями ч. 5 ст. 27 (інтелектуальне пособництво: надання порад, вказівок, знарядь та/або засобів вчинення злочину) та ч. 3 ст. 110 ККУ (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України). Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Фото: gp.gov.ua

Як встановило слідство, Валерій Литвин співпрацював із робітником 3-го відділу 9-го управління Департаменту оперативної інформації ФСБ РФ Сергієм Сініциним (позивний Сибір). Діяльність останнього була спрямована на незаконну зміну державного кордону України. Литвин допомагав йому в цьому своїми порадами. А також надавав йому рекомендації щодо осіб, яких той міг залучити до роботи в окупаційних правоохоронних та державних органах.

Зокрема, у березні минулого року Литвин пропонував начальнику Управління поліції охорони в Херсонській області Борису Мудраку зустрітися із Сініциним. Метою зустрічі мало стати обговорення переходу Мудрака на бік росіян.

Також відомо, що Литвин особисто схиляв своїх колишніх колег з органів Міністерства внутрішніх справ/Національної поліції України до співпраці з російськими окупантами, йдеться у документі.

Досудове розслідування триває.

ДВОЛИЧНІСТЬ

Цікаво, що тоді ж, у березні минулого року, одночасно з подіями, зазначеними в документі Генпрокуратури, Валерій Литвин як голова фракції «Блок Володимира Сальдо» публічно засудив зраду лідера партії Володимира Сальдо.

Литвин звернувся з відповідним листом до першого заступника голови облради Юрія Соболевського. У ньому йдеться про те, що депутати не згодні з діями Сальдо, який 13 березня вийшов на мітинг із забороненою символікою:

Фото: Facebook/Юрій Соболевський

«Отримав листа від голови фракції «Блок Володимира Сальдо» в обласній раді, В. Литвина. У своєму листі він наголошує на підтримці звернення обласної ради від 12 березня щодо єдності Херсонщини та її приналежності до України.

Також зазначає, що фракція входить до спільної депутатської групи в обласній раді «Підтримка програм Президента України» й надалі відстоюватиме думку, що Херсон та Херсонщина є та будуть частиною України»,написав 14 березня 2022 року Соболевський на своїй сторінці в соцмережі.

ОБШУК

Справу проти Валерія Литвина порушили ще 17 березня 2022 року, пише «Мост». У січні цього року працівники Державного бюро розслідувань провели обшук в його помешканні, зазначає видання, посилаючись на свої джерела в ДБР.


Валерій Литвин, Тетяна Волинець та Володимир Сальдо. Фото: Facebook/Валерій Литвин

Обшуки проводили в рамках кримінального провадження щодо фактів держзради. За словами джерела, у результаті обшуків нічого важливого знайдено не було.

За інформацією видання, увесь період окупації Литвин провів у Херсоні. Виїхав з міста 9 листопада, коли вже нікого не пропускали через переправу в районі Антонівського мосту.

«В явному співробітництві [з окупантами] помічений не був, але чомусь виїхав з міста із росіянами. Вірніше переплив Дніпро на боті», – писав у грудні «Мост».

Далі його сліди губляться.

Ім’я Валерія Литвина є в базі сайту «Миротворець» (український сайт та громадська організація, яка публікує дані про людей, що вважаються авторами сайту ворогами України, або «дії яких мають ознаки злочинів проти національної безпеки України, миру, безпеки людини та міжнародного права»). 

На сайті про Литвина сказано:

«Зрадник Батьківщини. Пособник російсько-фашистських загарбників та терористів. Співучасник злочинів російської влади проти України та її громадян. Колишній начальник УМВС у Херсонській обл., соратник Захарченка. Депутат Херсонської облради від “Блоку Сальдо”. Був люстрований, обіймав посаду начальника охорони «Херсонобленерго». Добровільно пішов на співпрацю з агресором».

Фото: скріншот із сайту myrotvorets.center

Пов'язані записи

Херсонцю, засудженому за державну зраду, повідомили про підозру в скоєнні воєнного злочину

Поліція Херсонської області заочно повідомила про підозру в скоєнні воєнного злочину херсонцю, який працює на окупантів. Це нове звинувачення – на початку цього року колаборанта вже було засуджено за державну…

Чим ближче до Дніпра, тим важче отримати меддопомогу: ситуація в Олешківській громаді

Ситуація з медициною на лівобережжі Херсонщини є критичною, особливо в громадах, що розташовані поблизу Дніпра. Складною є й ситуація в місті Олешки та громаді, де жителі багатьох населених пунктів практично…