На Придніпровському напрямку спостерігається посилення штурмових дій з боку окупантів. Водночас на російських пропагандистських інформпомийках останнім часом почали активніше висвітлювати тему можливого просування російських військ на Херсонщині. Та чи несуть ці заяви реальну загрозу, чи це всього лиш чергове вороже ІПСО?
Херсонський гауляйтер Володимир Сальдо нещодавно з’їздив до росії, на Східний економічний форум, і там зробив декілька заяв місцевим пропагандистам. Серед купи маячні, яку наговорив зрадник Сальдо, як-от про іноземних найманців, які розгулюють по Херсону, колишній мер заявив, що «в повітрі вже присутнє очікування російського просування на Херсонському напрямку». Свою думку він підкріпив сподіванням, що «наступ на Донбасі позитивно відобразиться на ситуації в Херсонській області». «Настрій на місці, ми стояти не збираємось, підемо вперед», – заявив Сальдо.
На щастя, спроби окупантів «йти вперед» на Херсонському напрямку відбивають військові ЗСУ. Хоча інтенсивність штурмових дій на південних напрямках дійсно збільшилась, про що нещодавно розповідав речник ОСУВ «Таврія» Дмитро Лиховій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після відносної паузи росіяни збільшили кількість штурмів на півдні, особливо в районі Кринків
Лиховій також прокоментував можливий наступ росіян на Херсон. За його словами, наразі немає підстав говорити про те, що Херсону загрожують російські сухопутні штурми, хоча обласний центр окупанти продовжують систематично обстрілювати з артилерії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Речник ОСУВ «Таврія» прокоментував можливість російського штурму Херсона
Про те, що правобережна частина Херсонщини захищена від ворожих штурмів днями заявив і начальник Херсонської РВА Михайло Линецький. За його словами, в області побудовані надійні лінії оборони, напрямки можливого просування ворога заміновані, а угрупування українського війська в області наразі достатнє. Про це Михайло Линецький розповів в коментарі «Новинам Приазов’я».
«Якщо в лютому 2022 року, дійсно, не існувало жодних фортифікаційних споруд ані на лівобережжі, ані на правому березі Херсонщини, була невелика чисельність підрозділів Сил оборони України, то сьогодні, після звільнення 2022 року правобережної частини Херсонщини, і місцева влада, і командування ЗСУ, приділяли постійну увагу саме побудові надійних ліній оборони та укріплень. Укріплення є як безпосередньо вздовж берегової лінії річки Дніпро й інших річок в басейні Дніпра, так є і друга, більш надійна лінія оборони, яка йде суцільно вздовж всіх населених пунктів, але на деякій відстані від узбережжя. Ці лінії завершено», – зауважив пан Михайло.
Він також додав, що значна частина земель замінована, щоб армія рф не мала шансів на просування.
Крім того, на Херсонщині наразі достатнє військове угруповання, щоб протистояти можливим атакам, зазначив Линецький. За його словами, безпекова ситуація моніториться цілодобово.
«Можна говорити об'єктивно про достатню чисельність сил і засобів для того, щоб не допустити жодних серйозних активних наступальних дій з боку ворога на правобережжі Херсонського району на відміну від лютого-березня 2022 року, коли невелика кількість оборонців протистояла 40-тисячному угрупованню ворога, яке насувалось на Херсонщину, Миколаївщину з Криму.
Безумовно, правий берег географічно більш високий, з нього кращий краєвид відкривається на Лівобережжя, що дозволяє нашим оборонцям ефективніше працювати. І форсування Дніпра, тим більше ми заходимо вже в осінньо-зимовий період, а це надскладна військова операція, яку ворогу точно не вдасться зробити, тому що ми віримо в Сили оборони, в кожного нашого воїна», – додав посадовець.
Про те, що російська армія наразі не має на Херсонському напрямку угруповання, яке могло б піти у наступ на правий берег Дніпра заявив і виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці Дмитро Жмайло «Новинам Приазов’я».
«Якщо говорити глобально, в контексті всієї ситуації вздовж лінії фронту, якщо у нас середньодобовий показник складає приблизно 170 атак, то відповідна частка, яка припадає на Придніпровський напрямок, становить менше від 2%. Для порівняння, той же Куп’янський напрямок складає трошечки більше – 8%. Тому сказати чітко, що ворог на цьому напрямку активізувався з метою наступу на Правобережжя, як про це голосом заявляє той же Сальдо, ми сказати в принципі не можемо.
В чому глобально може бути їхній задум? Їм би дуже хотілося захопити або взяти під контроль ті острови, які частково контролюються досі Силами оборони України, щоб не велося обстрілів, не було наших дронових атак, щоб захистити всю свою логістику, яку вони розгорнули саме на лівому березі Херсонщини», – пояснив експерт.
Нагадаємо також, що російські загарбники зазнають великих втрат на Херсонському та Запорізькому напрямках, через що почали залучати до війни курсантів військових ВНЗ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через великі втрати окупанти поповнюють своє військо в Херсонській та Запорізькій областях курсантами
Фото ілюстративне, із соцмереж.
Тэги: