Автор: Євген Веселов 23 Сентября 2022 17:04

Російські військові заборонили виїзд з окупації для чоловіків віком від 18 до 35 років

Російські військові заборонили виїзд з окупації для чоловіків віком від 18 до 35 років

Відсутність згоди з боку російських окупаційних військ на відкриття зелених коридорів для евакуації мирного населення з тимчасово окупованих територій півдня України змушує людей шукати самостійно варіанти виїзду до вільної України.

Зараз єдиний шлях евакуації або в’їзду на Херсонщину знаходиться у селі Василівка Запорізької області, але з 22 вересня окупаційна влада внесла зміну в порядок пропуску – заборонено виїзд чоловікам у віці від 18 до 35 років.

Про це ніде офіційно звісно інформації нема, а повідомляють дописувачі у численних херсонських пабликах, де люди організовуються на виїзд з окупації:

Пані Катерина: «Чоловік (59 років) сьогодні рано-вранці виїхав з Бердянська. Нині о 8-й колоні у Василівці з боку Мелітополя. Чоловіків 18 – 35 пропускати сказали категорично не будуть. Після обіду розпочнеться огляд та рух колон».

Пані Юлія: «Якщо приїхати до 9-10 реально. Вчора приїхали о 7.30, а о 12 вже були на тарілці. Це шоста колона. На момент 11 годин – вже було 16 колон. Мелітопольське напрямок. Щодо чоловіків: було наголошено: всі чоловіки 18-35 не проїдуть. Жінок пропускали».

Пан Дмитро: «Добрий вечір, виїхав сьогодні об 11, в останній колоні! Важлива інформація. Хто думає, що зможе до 35 років на місці спробувати (попросити, вирішити, умовити) не вийде!
1. У колоні їхав хлопець 34 роки, з двома дітьми та вагітною дружиною, не пропустили
2. Батьки з хлопцем 20 років, як не просили, не пропустили.
Мені 36 тільки виповнилося місяць тому, питань не було!»

Також херсонці діляться інформацією, що черга на паромну переправу з міста на лівий берег стоїть вже другий день.

Пані Валерія: «Черга до молодіжного пляжу руху немає. Батьки ходили вперед черги на розвідку, сказали, що деякі з вчора стоять на переправу».

Є також поодинокі випадки ведення обмежень на обсяг вивозу валюти.

Пан Дмитро: «Також не зустрічав інформацію, але для мене стало неприємним сюрпризом, що можна провозити не більше 1000 у.о. (45000грн), було більше на 15. У відповідь почув, а якщо зараз знайдемо ще більше? І хотіли відправити на додатковий огляд. Попросив передати частину грошей другу, начебто минуло і не доглядали».

Вочевидь, що блокування виїзду чоловіків відбувається з двох причин. По-перше, це запобігти від’їзду місцевих мешканців з Херсонщини під час псевдореферендуму, адже за кермом автівок, які вивозять від 5 людей і більше, зазвичай знаходяться чоловіки.

Опосередковано про це кажуть і самі дописувачі.

Пан Сергій: «Скажу одне, і всім, заспокойтеся ви з виїздом. У ВГА Херсона та ТД де референдум, до 27-28 ЗАКРИТИ МІСТА на в'їзд та виїзд. Від 18-35 років. Навіть якщо у вас немовля, НЕ ПРОПУСКАЮТЬ!!!! Чекаємо кінця референдуму».

По-друге - вікові обмеження, скоріш за все, викликані необхідністю не випустити чоловіків найбільш оптимального віку для їх подальшої примусової мобілізації у лави окупаційних військ російської федерації.

Як себе вести в цих ситуаціях і уникнути участі у фейковому референдумі і примусового призову до лав окупаційних військ наше видання й інші українські ЗМІ писали раніше.

Приєднуйтесь
до Телеграм-каналу
«Херсонська Гривна»

Приєднуйтеся до нас:

Катував і залякував жителів Херсонщини – експравоохоронця підозрюють у державній зраді

Херсонські хокеїсти готуються до ігор у Калуші

В окупованій Херсонщині було проведено більше 150 антиросійських мітингів