У селі Петродолинське, що на Одещині, звели модульні будиночки. Нині там проживає 24 внутрішньо переміщені особи, зокрема й з Херсонщини. Це люди, які пережили російські обстріли та змушені були залишити свої домівки.
Серед жителів модульних будиночків – подружжя Світлана та Володимир. У сюжеті «Суспільне Одеса» вони розповіли, що переїхали туди після того, як торік у їхній будинок на Херсонщині влучив снаряд. Світлану з чоловіком завалило уламками, жінка отримала контузію.
«Ми сиділи в будинку, а потім ховалися у підвалі під час обстрілу. Як затихло, пішли подивитися на сусідів. А коли повернулися, два снаряди влучили біля нашого дому: один розірвався біля будинку, інший – просто в повітрі», – згадує Світлана.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Покинули все, аби бути вільними: для багатодітної родини з Голої Пристані звели модульний будинок
Після евакуації до Одеської області родина оселилася в модульному будинку в Петродолинському. Зараз у них тепло та затишно, хоча вони все ще мріють повернутися додому.
«Нам тут добре. Нам навіть дали трохи землі, щоб ми могли займатися городництвом, як ми звикли вдома. Але все одно хочеться додому», – додає Світлана.
Також подружжя розповідає, що у модульному містечку проживають і їхні односельці.
Ініціював проєкт пастор місцевої церкви Олександр Гросс, звернувшись до «Густав Адольф Ворк» – німецької благодійної організації. За словами пастора, саме село Петродолинське було засноване німцями. Спершу організація пообіцяла лише часткову підтримку, проте згодом взяла на себе витрати на виготовлення двох модульних будинків.
«Це була така фантастика, можна сказати. Вранці люди пішли на роботу і був просто фундамент. А ввечері приїхали – стоїть будинок. Тобто його просто за день привезли і змонтували», – розповів пастор Олександр Гросс.
Крім того, що такі будинки швидко зводяться, вони ще й мобільні, їх можна перевозити на інше місце при необхідності.
У одному з цих модульних будинків мешкає пані Валентина разом з дітьми, які також рятувалися від війни та виїхали з Херсонської області. Вона пригадує постійний страх від обстрілів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Тут нас ніхто не чіпає»: переселенка з Херсона розповіла про життя в модульному містечку на Рівненщині
«Постійно техніка їздила, винищувачі були. Це постійний страх. Забирали людей. А з дітьми — це страшно», – ділиться жінка.
Нині нові жителі спільно облаштовують територію. На подвір'ї між будинками вони власноруч збудували альтанку для зустрічей, яку називають «кафе». Також чоловіки облаштували лазню.
«Все, що зроблено тут, зроблено нашими руками й руками наших хлопців, дівчат, які тут живуть. Шукають кошти постійно. А вони щось будують. І таким чином теж заробляють собі на життя», – розповідає пастор.
За його словами, загалом у модульних будиночках наразі проживає 24 людини – це 6 родин та декілька одиноких людей.
Фото: «Суспільне Одеса»
Тэги: