«Тут нас ніхто не чіпає»: переселенка з Херсона розповіла про життя в модульному містечку на Рівненщині

«Тут нас ніхто не чіпає»: переселенка з Херсона розповіла про життя в модульному містечку на Рівненщині

Автор: Ян Ярчук 10 Июля 2024 10:30

Торік у Радивилові, що на Рівненщині, відкрили перше в області модульне містечко для вимушених переселенців, які втікали від війни та російської окупації. Прихисток там знайшли жителі Херсонщини, Донеччини, Харківщини та Запорізької області.

Загалом 12 будиночків, у яких живуть 37 людей. Хтось поселився там цьогоріч у квітні, хтось уже живе з лютого 2023 року, коли містечко вперше прийняло своїх мешканців.

Херсонка Анна також живе у модульному містечку в Радивилові. Про це вона розповіла виданню «Громадське».

До цього вона разом із сімʼєю жила у Львівській області, а ще раніше було декілька спроб виїхати з окупованого на той час Херсона.

«Місця, може, й малувато, але тут нас ніхто не чіпає. А то весь час мучишся з цим переїздом, шукаєш щось нове, підхоже. Тут ми можемо бути необмежений термін», — зазначила херсонка. Вона додала, що тут сімʼї мають у будиночках окремі кухні та санвузли, чого немає в деяких модульних містечках в інших регіонах.

Анна зазначає, що хоч Херсон і звільнений, але повертатися все ж небезпечно. До того ж у неї дитина з аутизмом, яка в таких умовах стресує. А от у Радивилові донька нарешті змогла адаптуватися й почувається набагато краще.

«Плюси переважають. У мене ось провисла стеля, але мають приїхати ті, хто встановлював ці будиночки, чекаємо. Якщо порівняти з іншими модульними містечками, у нас гарно, чисте повітря», — поділилася Анна.

На території модульного містечка благодійники облаштували дитячий майданчик й поставили тренажери. Крім того, на невеличких ділянках землі, що між будиночками, люди завели «городи». Жителі модульного містечка розповідають, що у когось тут квітнуть соняхи, хтось висадив овочі чи трави, аби таким чином створити атмосферу дому.

Фото: «Громадське»

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів