Дуже ранні жнива: на півдні триває збір урожаю, але дощова погода вносить корективи (фото)

Дуже ранні жнива: на півдні триває збір урожаю, але дощова погода вносить корективи (фото)

Автор: Марина Поліщук 24 Июня 2024 12:05

Збір ранніх зернових цього літа розпочався раніше – зараз він триває в 6 областях України, зокрема на півдні. Щоправда, дощова погода вносить корективи в роботу аграріїв.

Нині збір ранніх зернових та зернобобових культур триває у Вінницькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під пекучим сонцем та обстрілами: скільки врожаю вже зібрали на Херсонщині

Жнива цьогоріч розпочалися на 2-3 тижні раніше, ніж зазвичай, повідомив в ефірі телемарафону в. о. міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький. Аграрії ж кажуть, що такі ранні жнива відбулися вперше за всі роки незалежності. Пшениця дозріла раніше через жарку весну.

Наразі, за даними Мінагрополітики та продовольства, намолочено вже 48,3 тисячі тонн зерна нового врожаю. Загалом Висоцький прогнозує, що врожай цього року складе близько 21 млн тонн пшениці та 5 млн тонн ячменю. За його словами, це гарний показник.


Інфографіка Мінагрополітики та продовольства

Щоправда, ранні жнива цього місяця перервали зливи. І якщо ярим культурам опади підуть лише на користь, то уже дозрілому озимому ячменю тепер потрібен додатковий час, щоб підсохнути, пише «Агропортал».

«Навіть такі екстремальні умови для розвитку рослини не завадили їм розкрити свій потенціал. Урожайність будемо мати дещо вищу, ніж торік, але поки складно дати чітку цифру», – розповів Юрій Кормишкін, власник компанії «ПАЕК», яка наразі жнивує в Баштанському й Вознесенському районах Миколаївської області. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Складнощі бронювання та відсутність заробітку: Віталій Кім – про проблеми аграріїв Миколаївщини

І якщо в інших регіонах жнивуванню стають на заваді дощі, то в Херсонській області окремим викликом для аграріїв є ще й постійні обстріли окупантів з лівого берега. Вони не тільки полюють на сільгосптехніку з дронів, але й скидають на поля вибухівку, щоби вогнем знищити наш урожай.

За показником урожайності лідером серед областей нині є Вінниччина. Місцеві аграрії збирають по 30,5 центнера з гектара. А от сільгосптоваровиробники Одеської області лідирують за найбільшим обмолотом площ посівів - 11,8 тис. га.

А поки на півдні тривають жнива ранніх зернових, пропонуємо насолодитися золотими пшеничними полями Одещини та Миколаївщини.

Червень 2024 р., фото «Гривни».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів