Пустеля, степ та море в стібках: житель Херсонщини створив вишиванку про рідний край

Пустеля, степ та море в стібках: житель Херсонщини створив вишиванку про рідний край

Автор: Дарина Лапіна 06 Серпня 2024 08:00

Вишивана сорочка «Херсонщина» є особистою гордістю Данила Щоголя із села Дар’ївка Херсонського району. Хлопець самостійно розробив її дизайн, надихаючись символами, що асоціюються в нього з рідним південним регіоном. 

Авторську сорочку Данило одягнув цьогоріч  і на власний випускний у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Про дорогу серцю річ хлопець розповів на своїй сторінці у соцмережі.

«Вишита сорочка «Херсонщина». Моя особиста гордість та тішність. Це – сорочка, в яку я вклав ідеї, сприйняття та власне відчуття українського півдня.

Сорочка має закодовану систему символів та знаків, що так чи інакше пов’язані з південним регіоном. Пустеля, степ, сонце, соняшник, море – всі ці символи викладені в ній. Вона – моє фізичне втілення Херсонщини, котре вишите на полотні», – поділився Данило Щоголь.

Хлопець зауважує, що його вишивана сорочка не містить жодного традиційного елементу, однак всі символи, вишиті на ній, пов’язані з його рідною Херсонщиною. Про це він розповів «Суспільному». 

«Це не є традиційною вишиванкою і моя вишита сорочка не містить жодного традиційного орнаменту, історичної прив'язки. Це була виключно ідея того, як я відчуваю Херсонщину. У мене був друг дизайнер, якому я розповів, що я хочу там бачити, які символи закодувати. Попросив його з графічного погляду допомогти викласти ці символи правильно та оформити їх. Потім я знайшов кравчиню, яка змогла б мені пошити сорочку відповідно до того фасону, який я хотів, тому що я не хотів традиційну сорочку», – розповів він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пам'ять, законсервована в стібках: херсонська майстриня – про те, як вишивка стала символом спротиву в окупації

На втілення задуму в життя пішло пів року. Данило продумав кожну деталь: від дизайну сорочки до підбору матеріалів та кольорів.

«В центрі цієї експозиції є ластівка — це мій особистий символ. Це те, як я відчуваю прихід весни на Херсонщині. Саламандра повністю взята з пам'ятної монети НБУ, ця пам'ятна монета називається «Олешківські піски». Саламандра асоціюється в мене з пустелею — це той знак, який я точно хотів закодувати. Далі – соняшник. Власне, він взятий із керамічного декору одного з фасадів. Для мене Херсонщина так само асоціюється з яскравим жовтим кольором соняшника, але тут він зображений не жовтим кольором, а червоним, щоб додати акценту», –  пояснив хлопець.

Він розповів, що в його сорочці, зокрема є і трипільські орнаменти, і скіфська богиня – покровителька мореплавців. Та одним з найважливіших елементів у вишивці є сонце, з яким у нього асоціюється Херсонщина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вишите взуття та «вишиванкове» укриття: як херсонці дають нове життя українським орнаментам

Фото зі сторінки Данила Щоголя у Facebook.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів