Командир інженерно-саперного взводу Херсонської 124 окремої бригади територіальної оборони ЗСУ на позивний Хас до широкомасштабного вторгнення працював у ресторанному бізнесі в Одесі, був бар-менеджером. Нині Хас зі своїм підрозділом виконує завдання із захисту берегових ліній та розмінування лівобережжя Херсонщини.
Його історію розповіли у Силах оборони півдня України.
Військовий говорить, що його попередня діяльність у сфері ресторанного бізнесу допомагає нині в налагодженні роботи всередині підрозділу, командиром якого він є.
«Коли я працював бар-менеджером потрібно було налагодити роботу, багато чого продумувати наперед. Якщо в цивільному житті мені доводилось змішувати інгредієнти для коктейлів, то наразі я і мої хлопці виготовляємо інші вибухові коктейлі», – посміхається Хас.
На момент початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Хас працював в Одесі барменом. Чоловік зрозумів, що не може просто спостерігати за тим, як ворожі війська захоплюють українські території та нищать міста. Він вирішив доєднатись до Збройних Сил України.
«По розподілу я потрапив до Одеської області, де на приймальній комісії мене запитали: ким я себе бачу в армії, бо за спеціальністю я юрист. І мене запитали, чи не проти я був би стати сапером», – пригадує військовий.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Серійний винищувач російських дронів: історія захисника з Херсонщини, який пройшов шлях від солдата до офіцера
Одеський бармен прийняв пропозицію і нині він вже командує інженерно-саперним взводом.
«Наразі я і мій інженерно-саперний підрозділ виконуємо завдання на передньому краї бойового зіткнення. Наше завдання полягає в тому, щоб забезпечити захист берегової лінії міно-вибуховими та невибуховими загородженнями – плутанкою, колючим дротом, їжаками. Виконуємо завдання на лівому березі Дніпра з розмінування, також проводимо там мінування.
Крім того, співпрацюємо з БпЛА-розрахунками і проводимо дистанційне мінування, яке знищує ворога», – розповів Хас.
На переконання військового командира, хороший лідер має мати якості психолога:
«Дуже впливає наскільки довго ти знаходишся в цьому підрозділі. Лідер має мати ще якості психолога, тому що життя триває, у хлопців є сім’ї, діти, їх треба підтримати, десь допомогти, десь порадити щось або поговорити. Коли людям важко морально у бойових діях місяцями, їм треба просто банально поговорити відверто».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Забезпечує зв’язок на передовій: історія матері трьох синів, яка служить в Одеській бригаді
Військовослужбовець мріє про вільну та незалежну Україну, де б зростали в безпеці його діти.
«Я хочу, щоб моя сім’я, мої діти жили в майбутньому у вільній країні – в Україні саме. Щоб Україна жила, процвітала, була вільною, незалежною! І щоб ніякі оркостанці нас не турбували, не намагались завоювати», – говорить Хас.
Фото: Сили оборони півдня України.