Понівечені освітні заклади та будинки місцевих: який вигляд нині має село Милове (фото)

Понівечені освітні заклади та будинки місцевих: який вигляд нині має село Милове (фото)

Автор: Ян Ярчук 18 Апр. 2024 15:30

Милівська громада Бериславського району Херсонщини – одна з тих, що найбільше потерпають від російських обстрілів. Зі знімків можна побачити який вигляд нині має прифронтове село Милове.

Фото села у фейсбук показав заступник начальника Херсонської ХОВА Володимир Клюцевський і зазначив:

«Перебування у прифронтових населених пунктах кожного разу залишає важкі емоції.

По-перше, викликає обурення навіщо орки нищать школи і дитячі садочки, якщо вони не є військовими обʼєктами.

По-друге, приходить жалісна повага до хоробрості й нескореності людей, які продовжують під щоденними обстрілами жити без світла та вирощувати вдома городину.

По-третє, неприхований жах від повністю понівечених житлових будинків, за відпавшими стінами яких розкривається акуратний інтерʼєр старанних господарів, що дбали про затишок і сімейне».

Загалом у Милівській громаді 10 населених пунктів, і 6 із них – в береговій зоні, тому фактично перебувають під цілодобовими атаками росіян. Систематично у щоденних звітах Херсонська ОВА доповідає й про обстріли Милового.

На фото, оприлюднених у мережі, видно, що внаслідок обстрілів масштабних руйнувань зазнали сільська школа та дитячий садок. В кабінетах, де колись навчалися діти, подекуди навіть немає стін, а коридори тепер завалені камінням. Частково зруйновано другі поверхи школи та дитсадка, дах.

На подвір'ї самотньо стоїть побитий шкільний автобус.

Будинки місцевих постраждали не менше. Колись затишні подвір’я жителів Милового подеколи більше нагадують одну велику купу каміння, розтрощені та розбомблені. І де-не-де ще можна побачити залишки речей господарів як свідчення того, що колись тут вирувало життя родини.

Попри це, життя у Миловому все ж перемагає: серед каміння проростають квіти, білі нарциси.

Як раніше писала «Гривна», до повномасштабного вторгнення на території Милівської громади жили 7 тисяч людей, а вже станом на лютий 2024 року залишилося трохи більше 1 200, переважно це люди пенсійного віку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У сотні разів менше людей: у Херсонській ОВА показали, який вигляд нині має село Веселе

Фото: заступник начальника Херсонської ОВА Володир Клюцевський

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів