Перше потомство на «островах птахів»: як екологи та енергетики допомагають пернатим на Миколаївщині (фото)

Перше потомство на «островах птахів»: як екологи та енергетики допомагають пернатим на Миколаївщині (фото)

Автор: Дарина Лапіна 14 Червня 2024 09:30

На Миколаївщині вже четвертий рік реалізується екологічний проєкт – «Острови птахів». Цьогоріч на спеціально побудованих на воді конструкціях у Тилігульському лимані загніздилося близько 300 пар пернатих. І вже почали вилуплюватись перші пташенята. 

Екологічний проєкт «Острови птахів» реалізується за сприяння компанії ДТЕК ВДЕ та Тилігульського регіонального ландшафтного парку. Екологи та енергетики почали реалізовувати проєкт в 2021 році. Тоді побудували 1500 м2 платформ для гніздування птахів. «Острови птахів» вкриті соломою, сухою травою, щоб птахи могли вити гнізда. Платформи оптимально відрегульовані згідно з рівнем води лиману. Завдяки своїй конструкції та місцем розташування – посеред лиману, вони важкодоступні для хижаків і людей, щоб птахів ніхто не турбував.

Цього року попри побоювання, що птахи змінять міграційний маршрут через постійні російські обстріли півдня України, пернаті прилетіли і гніздування відбулося. Так, працівники РЛП Тилігульський помітили не лише велику кількість яєць у гніздах, але і перших пташенят. Про це йдеться в дописі ДТЕК ВДЕ. 

«Будівництво штучних платформ та успішне гніздування птахів на них стало гарним прецедентом. Платформи не можуть зарости рослинністю. Оскільки вони на палях піднесені над рівнем води, на них не можуть забрести хижі ссавці», - розповів начальник науково-дослідного відділу РЛП «Тилігульський» Ігор Гержик.

Серед пташок, що відклали на «островах» яйця, були помічені: річковий крячок, рябодзьобий крячок, чоботар, пісочник морський, з яких чоботар  та пісочник морський занесені до Червоної книги України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Одещині близько тисячі лелек оселились в укріплених енергетиками гніздах

Штучні острови – це світова практика розв'язання проблеми знищення птахів хижаками та дефіциту місць для гніздування. Щодо Тилігульского ландшафтного парку, то через рік після створення «Островів птахів» співробітники парку провели моніторинг змін популяцій і зафіксували, що завдяки проєкту птахам вдавалось вивести до 90% потомства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Без мін, але з морськими блохами: пляжі Тилігульського лиману вже повні відпочивальників (фото)

Фото зі сторінки DTEK Renewables - ДТЕК ВДЕ у Facebook.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів