На Одещині близько тисячі лелек оселились в укріплених енергетиками гніздах

На Одещині близько тисячі лелек оселились в укріплених енергетиками гніздах

Автор: Дарина Лапіна 24 Апр. 2024 15:45

Символ любові до рідної землі і благополуччя – лелека – шанований українцями птах. Тому їхні гнізда ніколи не руйнують, навіть, якщо бузьок облаштував свою домівку в зовсім непідходящому для цього місці, наприклад, на електроопорі.

Лелеки досить часто в’ють гнізда на електроопорах поблизу будинків людей. Не є винятком і Одеська область, куди вже повернулись ці птахи. Однак новосілля на електроопорних стовпах може трагічно закінчитись для пернатих, а також стати причиною відключення світла в будинках довкола. Одеські енергетики вирішили допомогти птахам безпечно селитися біля людських осель.

Ще з 2020 року фахівці ДТЕК Одеські електромережі почали укріплювати лелечі гнізда, звиті на електроопорах, спеціальними металевими платформами. Вони дозволяють убезпечити птахів від можливого ураження струмом. Також такі роботи захищають клієнтів компанії від аварійних відключень, що можуть бути спричинені сповзанням гнізд на проводи.

Як розповіли в пресслужбі ДТЕК Одеські електромережі, за 4 роки енергетики встановили 257 таких платформ, на які перенесли гнізда лелек. У 2024 році змонтували 4, а до кінця року планують облаштувати ще 16.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Встановити гнізда для лелек одеським енергетикам допоміг народний артист та директор зоопарку

І тепер кожної весни фахівці Одеських електромереж перевіряють укріплені захисними платформами лелечі гнізда. Дивляться, чи все з ними гаразд, а також відмічають, чи оселилися там бузьки. Також фахівці компанії виконують регулярні огляди повітряних ліній та фіксують електроопори, на яких лелеки вирішили облаштували нові домівки. Додатково про такі випадки повідомляють мешканці області. Коли птахи відлітають на зимівлю, енергетики укріплюють аварійні гнізда захисними конструкціями. 

В березні цього року до всіх 257 гнізд на платформах птахів повернулися їхні мешканці. Це близько 1000 особин популяції білого лелеки.

Відмітимо, що зміцнення гнізд лелек енергетики проводять під егідою проєкту #Лелеченьки, спрямованого на захист та збереження популяції білого лелеки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На лимани Одещини прилетіли зграї червонокнижних пеліканів

Головна світлина ілюстративна, фото в тексті: ДТЕК Одеські електромережі.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів