Окупанти хочуть вивозити награбоване на Херсонщині морським шляхом. Але навряд чи це можливо
Окупаційна влада Херсонщини заявила про відновлення роботи морського торговельного порту в Херсоні. Про це 15 червня повідомили пропагандистські ЗМІ росії, цитуючи заяву так званої «військово-цивільної адміністрації Херсонської області», пише gazeta.ua.
Колаборанти відрапортували, що порт готується до перевалки вантажів - «відновлюється інфраструктура, проводиться ремонт, триває підготовка до відновлення повноцінної роботи».
Не викликає сумнівів, що окупанти хочуть ще й водним шляхом вивозити з України награбоване зерно, овочі та іншу продукцію. Щоправда, виникає декілька питань щодо повноцінної роботи порту в Херсоні.
По-перше, відомо, що ще в березні загарбники пограбували та розтрощили підприємство. Про це писало видання «IPC-Херсон», цитуючи робітників порту.
«У перші ж дні, після того, як російські війська окупували Херсон, вони практично знищили всю інфраструктуру порту. Частину обладнання пошкоджено, частину – розкрадено. Приміщення адміністрації також пограбовано. Зараз портом займаються якісь інші, більш адекватні росіяни. Вони самі шоковані тим, що зробили з об’єктом їхні земляки», – розповіли портовики.
Вони додали, що частина кваліфікованого персоналу підприємства виїхала з міста, інша частина відмовляється працювати на росіян.
І навіть якщо окупантам вдалося більш-менш відновити інфраструктуру порту й запустити його в роботу, постає інше питання - кудою вони збираються вивозити награбоване? Адже зараз шлях до моря з херсонського порту лежить тільки через Дніпро-Бузький лиман, вихід з якого блокує Очаків - підконтрольне Україні місто на Миколаївщині. До речі, саме з цієї причини колаборант Сальдо тиждень тому зробив гучну заяву, вимагаючи захопити Очаків.
Що стосується так званого «керівника» порту, то на цю посаду окупаційна влада призначила такого собі Андрія Харитонова. На сайті Руху «Чесно» вказано, що у 2015 році він балотувався до Херсонської міськради від партії «Наш край», але не був обраний. До цього Харитонов працював начальником ділянки плавзасобів Херсонського суднобудівного заводу.