Окупаційна «влада» призначає в Херсоні «ректорів» захоплених університетів

Окупаційна «влада» призначає в Херсоні «ректорів» захоплених університетів

Автор: Євген Веселов 01 Августа 2022 17:46

Про призначення окупаційною «владою» Херсонщини «ректора» фейкового закладу освіти, який нібито працює на базі захоплених приміщень ХНТУ, повідомила в дописі в соціальній мережі законна ректорка Херсонського національного технічного університету Олена Чепелюк:

«Ось це і сталося… ім'я головного зрадника університету розкрито… було багато чуток, пліток, але без підтверджень… болісно, що то не чужа людина… кровоточить з середини... вже протягом місяця ми латаємо дірки в нашому рідному ХНТУ, коли розпочалася серія звільнень… хтось писав заяви через погрози, тиск, небажання співпрацювати з окупантом, а хтось обрав протилежну українському ХНТУ сторону... 

Ну що ж, вибір кожного залишиться на совісті кожного... Невже всі смерті та понівечені долі вартують амбіцій бути ректором?

А ХНТУ оновиться, очиститься, вистоїть і буде розвиватися! В ХНТУ буде нова команда, налаштована на перспективу!».

Як стало зрозуміло з опублікованого в пості фото новим «ректором» від окупантів стала Галина Райко. 

Про Райко відомо, що вона є завідувачкою кафедри інформаційних технологій ХНТУ, кандидат технічних наук, доцент. У 2000 році Райко закінчила той же Херсонський національний технічний університет. До того ж вона має декілька відзнак: від Херсонського міського голови, Херсонської ОДА й Міністерства освіти і науки України.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 4 травня 2022 року, Херсонський національний технічний університет тимчасово переміщено до міста Хмельницький, де на базі Хмельницького національного університету він продовжує свою діяльність.

До речі, як стверджує телеграм-канал «База зрадників Херсона», днями також стало відомо, що загарбники призначили свого «директора» фізико-технічного ліцею при ХНТУ. Ним став заступник директора з науково-педагогічної роботи ліцею Михайло Растьогін, це підтверджують також і педагоги. За словами вчителів, Растьогін схиляє їх до співпраці з росіянами, але більшість його ігнорує.


Днями відбулось й «призначення ректорки» Херсонського державного аграрно-економічного університету. Сам університет переміщено до Кропивницького, він продовжує працювати за українським законодавством. Керувати вузом окупанти поставили доцентку кафедри ботаніки та захисту рослин Євгенію Чернишову. Тобто зрадницю знайшли в самому колективі, який відмовився з нею співпрацювати.


Нагадаємо, що захоплення Херсонського державного університету відбулося ще 14 червня. Самопроголошеною «ректоркою» стала Тетяна Томіліна.

Наразі університет працює дистанційно за українським законодавством, активно проводить вступну кампанію. ХДУ тимчасово переміщений до Івано-Франківська. Два відокремлених структурних підрозділи – Бериславський фаховий педагогічний коледж та Генічеський фаховий коледж – також переміщені. 

Нагадаємо, що директор Бериславського коледжу Андрій Костюк погодився добровільно стати гауляйтером Бериславського району. Трудові відносини ХДУ з ним припинив, зрадник Костюк отримав повідомлення про підозру в колабораціонізмі. Днями стало відомо, що зрадник Костюк «призначив» директором коледжу свого товариша, викладача фізкультури на прізвище Авраменко.  

Херсонська державна морська академія та її відокремлений структурний підрозділ Морський фаховий коледж продовжують надання освітніх послуг згідно чинного законодавства України та тимчасово переміщені в місто Одеса. Захоплення закладу відбулося в червні. Псевдоректор Академії в Херсоні – Круглий Дмитро, викладач, який добровільно погодився на співпрацю з російськими військовими. Свого часу працював на факультеті інформтехнологій ХНТУ під керівництвом власної дружини.

Як уже повідомлялося, фейкові заклади освіти, які нібито створені на базі майна захоплених окупантами університетів, не мають ніякого юридичного підґрунтя. Педагогічні колективи стійко відмовляються від співпраці з окупантами, продовжують працювати за українським законодавством дистанційно. Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги:

Оголошено вироки ще двом колаборантам – жителям Станіслава та Правдиного

«Ми вдягали вишиванки і "вишивали" перед окупантами – мозолили їм очі». Історія спротиву херсонки

Полуницю з окупованої Нової Каховки везуть у Рязань

Юрій Антощук: «Херсонщина довгий час буде максимально депресивним регіоном. Сподіваюся, що помиляюся» (інтерв’ю)

Дмитро Ярош: «Агент ГУР обіймав високу посаду в окупаційній адміністрації Херсонщини і був біля Сальдо»