«Окупація: ціна слова». У Херсоні покажуть фільм про журналістів, у тому числі й херсонських

«Окупація: ціна слова». У Херсоні покажуть фільм про журналістів, у тому числі й херсонських

Автор: Марина Поліщук 05 Июня 2023 11:40

Героями документального фільму про тортури російських окупантів над українськими журналістами стали й двоє медійників із Херсонщини – ідеться про каховського журналіста Олега Батуріна та його колеги з Нової Каховки Олександра Гунька.

Напередодні Дня журналіста, який в Україні відзначають 6 червня, команда «Слідства.Інфо» презентує документальний фільм «Окупація: ціна слова». Стрічка розповідає про українських журналістів, які під час війни опинилися в окупації та зазнали насилля з боку російських військових через свою роботу: були вбиті або викрадені, потрапили у полон чи зазнали катувань. Про це повідомляє редакція розслідувальної агенції.

«Ми працювали над цим розслідуванням близько пів року, поспілкувалися з понад 20 українськими журналістами, яких викрадали, допитували та яким погрожували. Попри окупацію, вони продовжували робити свою роботу і не йшли на співпрацю з ворогом. Вони — справжні герої», — каже авторка фільму Яніна Корнієнко.

До фільму увійшли історії херсонського журналіста Олега Батуріна, журналіста й головного редактора видання Novakahovka.city Олександра Гунька, журналістки з Мелітополя Світлани Залізецької, київського журналіста Дмитра Хилюка та інших. Усі вони постраждали від рук росіян через те, що, попри складні обставини, намагалися розповідати правду про війну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Олександр Гунько: «Я вирішив, що повинен перенести все, що б не випало на мою долю»

Головна редакторка «Слідства.Інфо» Анна Бабінець зазначила, що в усіх злочинах проти журналістів простежується системність.

«До кожного приходили, схиляли до роботи на окупантів, погрожували. Далі викрадали – самих журналістів чи членів їхніх сімей, — били, змушували зізнатися у шпигунстві. Все це мало чітко продуманий системний характер з винищення професійної журналістики у перші ж тижні окупації», — зазначила Бабінець.

Вона додала, що розслідувачам агенції вдалося зібрати свідчення потерпілих, що майже в усіх випадках з журналістами «працювали» представники російського ФСБ.

Презентація фільму відбудеться в Києві 5 червня, а 6 червня його покажуть у кількох українських містах, зокрема і в Херсоні. Фільм також буде доступний на YouTube-каналі «Слідства.Інфо».

Показ фільму в Херсоні відбудеться в безпечному місці, про яке організатори повідомлять зареєстрованим за посиланням. Організатори зазначають, що через безпекову ситуацію в місті, спричинену російськими обстрілами, змушені обмежити кількість глядачів.

До речі, герой фільму Олег Батурін – журналіст Центру журналістських розслідувань, багаторічний автор видання «Новий день» – нещодавно став одним із переможців 14-го конкурсу професійної журналістики «Честь Професії». Його відзначено у спеціальній номінації «За відданість професії за найтяжчих умов» від Наглядової ради конкурсу. Стаття, за яку Батурін отримав нагороду, зветься «Як будете розстрілювати, дозвольте мені востаннє побачити наше рідне синє небо». Стаття присвячена вже покійному секретарю Новокаховської міської ради Дмитру Васильєву, який пережив російський полон, та іншим бранцям «руського міра».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів