Днями в російських ЗМІ пройшла інформація про те, що гауляйтера Нової Каховки Володимира Леонтьєва намагалися знешкодити ракетним ударом. Новина вийшла під красномовною назвою «Мер Нової Каховки заявив про спробу замаху на нього українських терористів», пише Novakahovka.city.
Ударили ракетами?
Про це він нібито сам заявив у кримському пресцентрі міжнародного інформаційного агентства «Росія сьогодні». Далі цитуємо фрагмент із тексту новини (у перекладі):
«Леонтьєв розповів, що спробу замаху на нього вчинили українські терористи. Вони завдали ракетні удари за місцем, де він нібито живе. «Так, був удар ракетами… Було отримано недостовірну інформацію, де я живу, і одразу о 7:45 сталася руйнація, а о 7:50 опублікували, що мене вбили», – уточнив Леонтьєв. Глава адміністрації зазначив, що ракети, якими намагалися його вбити, коштують «тьму-тьмущу грошей». Подібні дії з боку ЗСУ він назвав «долею слабких, долею боягузів, негідників і покидьків». «Це не перший випадок, мабуть, є ще завдання, які треба буде виконати», – підкреслив глава міста».
Тут потрібно зробити деякі зауваження. По-перше, Леонтьєв – не мер Нової Каховки, адже його ніхто не обирав. Навіть у РФ мерів обирають, а не призначають.
По-друге, не така він знакова істота, щоб на нього витрачати ракети. Це просто якийсь оксюморон, українською – нісенітниця.
По-третє, цікаво, де опублікували інформацію в українських ЗМІ про те, що його вбили? Навіть у місцевих телеграм-каналах нічого подібного немає.
Відповідальний за тортури
Ну й головне: ЗСУ дійсно завдали 18 травня удару по будинку в приватному секторі Нової Каховки, де базувалися ФСБшники. У повідомленні вказувалося, що туди часто приходив Леонтьєв. До речі, в одному з місцевих телеграм-каналів з'явився запис місцевого жителя, який пише, що з понівеченого будинку окупанти винесли 8 трупів. У зв'язку з війною в Україні та окупацією Нової Каховки немає змоги перевірити цю інформацію.
«Я висловлю свою особисту думку. Леонтьєв – це перша в Новій Каховці особа, відповідальна за тортури. Він особисто перевозив людей, яких катували. Я особисто цьому свідок», – коментує повідомлення росЗМІ житель Нової Каховки.
Леонтьєв отримав декілька підозр
Володимир Леонтьєв – скандально відомий в минулому підприємець, який із перших днів окупації співпрацював із російськими силовиками в Новій Каховці.
Свого часу він працював фінансовим директором та заступником генерального директора в каховській компанії «Чумак», приятелював з тодішнім її співвласником Карлом Стуреном. Також Леонтьєва знали як одного з представників каховської філії ТОВ «Уніфер» (Unifer), керівника ТОВ «Уніфер Смарт Рейн», одного з керівників новокаховського заводу будматеріалів № 1.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Війна забрала в бренду «Чумак» завод, експорт і майже 1 млрд грн виторгу в Україні. Як компанія перевинайшла себе завдяки конкурентам
17 квітня 2022 року прокурори та слідчі поліції Подільського району Києва повідомили жителю столиці (у Леонтьєва – київська прописка) про підозру в колабораційній діяльності за ч. 1, 5 ст. 111-1 КК України, повідомляв Офіс Генпрокурора.
«За даними слідства, підозрюваний в умовах воєнного стану 2 квітня 2022 прийняв пропозицію співпраці від представників збройних сил РФ. Він був проголошений керівником тимчасово-цивільної адміністрації м. Нова Каховка Херсонської області. У подальшому чоловік неодноразово публічно закликав жителів населеного пункту до співпраці зі збройними силами держави-агресора», – йшлося в повідомленні прокуратури.
6 липня 2022 року на сайті Офісу Генпрокурора з’явилося ще одне повідомлення про підозру Леонтьєву. Його звинувачують у викраденні каховського журналіста Олега Батуріна.
За даними слідства, Леонтьєв разом із бойовиком так званої ДНР Валентином Мотузенком віддав наказ викрасти журналіста через його громадянську позицію і професійну діяльність. Батуріна утримували з 12 по 20 березня, допитували та били. Згодом його відпустили. «Чому мене відпустили, для мене залишилося загадкою», – написав він пізніше. Журналіст отримав тілесні ушкодження різного ступеню.
Лєонтьєва підозрюють в жорстокому поводженні з цивільним населенням на окупованій території, інших порушеннях законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).
Тэги: