Одещина – одна з «лідерів» за кількістю смертей від чадного газу: ДСНС пояснює причини

Одещина – одна з «лідерів» за кількістю смертей від чадного газу: ДСНС пояснює причини

Автор: Марина Поліщук 21 Янв. 2024 14:40

Одеська область – один із чотирьох регіонів України, де цієї зими фіксують найбільше смертей від отруєння чадним газом. Причини цього пояснили рятувальники.

На сьогодні найбільше випадків пожеж та смертей внаслідок отруєння чадним газом ДСНС фіксують в чотирьох областях: Одеській, Дніпропетровській, Харківській та Київській. Про це розповів заступник начальника відділу профілактичної роботи Управління пожежної безпеки Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС Анатолій Шкарбута на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

За його словами, причиною є наближеність до фронту та збої в роботі тепло- й енергооб’єктів через обстріли.

«Найбільше пожеж і смертей людей від чадного газу ми спостерігаємо в основному у прифронтових регіонах: це Дніпропетровська, Одеська, Харківська області. І на жаль, Київська. Саме в цих регіонах відбувається найбільше збоїв критичної інфраструктури, електропостачання, опалення у зв’язку з обстрілами. Тому така тенденція зберігається», – зазначив Анатолій Шкарбута.

Згідно зі щоденними зведеннями ГУ ДСНС в Одеській області, практично жодного дня не буває без пожеж. При цьому, на жаль, є загиблі. Наприклад:

- за 20 січня сталося 6 пожеж (2 в Одесі та 4 в області);
- 19 січня – також 6 пожеж (4 в Одесі та 2 в області), є постраждалий з опіками у вкрай тяжкому стані,
- 18 січня – 11 пожеж: (4 в Одесі та 7 в області), є загиблий;
- 17 січня – 14 пожеж (5 в Одесі та 9 в області) тощо.

Під час брифінгу Анатолій Шкарбута наголосив, що власникам осель, де є пічне або газове опалення варто встановити датчики чадного газу – вони досить ефективні саме в таких приміщеннях.

«Ми рекомендуємо населенню і пропонуємо купувати ці датчики самостійно і встановлювати», – підкреслив заступник начальника відділу профілактичної роботи Управління пожежної безпеки.

Нагадаємо, що чадний газ не має кольору, запаху й смаку. Виявити його складно, а отруєння відбувається досить швидко. Потрапивши в організм, чадний газ з'єднується з гемоглобіном. У результаті кров втрачає здатність переносити й доставляти кисень тканинами, через що людина гине, мов від задухи.

До речі, найперше в приміщенні мають насторожити реакції тварин. Оскільки чадний газ важкий, а тварини знаходяться ближче до підлоги, то страждають насамперед вони.

Якщо запідозрили витік газу, найперше – треба впустити в приміщення повітря, тобто відкрити вікно чи кватирку. Далі – якнайшвидше евакуюватися з приміщення та викликати допомогу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вийшов трейлер фільму «Форма вогню» - розповідь про роботу рятувальників у Херсоні одразу після визволення

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів