Ноутбуки від ЮНІСЕФ для учнів Херсонщини: влада звітує про надходження, а деякі батьки скаржаться, що не можуть отримати

Ноутбуки від ЮНІСЕФ для учнів Херсонщини: влада звітує про надходження, а деякі батьки скаржаться, що не можуть отримати

Автор: Дарина Лапіна 18 Апр. 2024 13:00

У квітні цього року ЮНІСЕФ передав ноутбуки для учнів Херсонщини. Представники влади про отримані партії техніки для школярів відзвітували в себе на сторінках у соцмережах. Однак під цими дописами вже назбиралися десятки коментарів від батьків, які або не розуміють системи розподілення гаджетів між учнями, або скаржаться на те, що їхня дитина не отримала ноутбук, хоча, з їхніх слів, і має право.   

Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ передав близько 39 тисяч ноутбуків для учнів середніх та старших класів з восьми областей України, зокрема і Херсонщини. Про це йдеться в повідомленні МОН. 

Загальна кількість ноутбуків, надісланих ЮНІСЕФ для навчання дітей Херсонщини, склала 10 300 штук. Їх двома партіями вже передали до учбових закладів. Про це розповів начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін на своїй сторінці у соцмережі.

Так, 4 квітня він повідомив, що освітні заклади регіону отримали 7100 девайсів

Також начальник ХОВА розповів скільки дітей потребує гаджетів для навчання:

«Ми зараз на 22 тисячі повністю закриваємо потребу в області. 23 тисячі у нас навчається за кордоном, звичайно, ми цим дітям не передамо. Ще 13 тисяч на окупованій території. Також загальна кількість, яка залишається, це 8 тисяч гаджетів, які ми ще повинні закрити».

А 5 квітня очільник ХОВА опублікував допис, в якому зазначив, що другу частину вищезгаданої партії ноутбуків від ЮНІСЕФ отримали ще 20 громад Херсонщини: 

«Освітні заклади ще двадцяти громад Херсонщини отримали 3200 ноутбуків від дитячого фонду ООН. Загалом отримали від ЮНІСЕФ понад 10 тисяч гаджетів, які допоможуть нашій малечі з дистанційним навчанням. І вони усі – уже розподілені між школами області».

Як уточнив начальник Херсонської МВА Роман Мрочко, учням Херсонської громади передали 4100 нових девайсів. Відповідний допис він опублікував 4 квітня на своїй сторінці в соцмережі. 

Але в коментарях під дописами обох посадовців жителі області почали ставити багато уточнюючих запитань стосовно системи розподілу гаджетів, зокрема: як отримати техніку для навчання дитини та хто має на це право. Також своїми історіями ділилися батьки учнів, які намагались одержати гаджет, але, з їхніх слів, почули відмову.

Зауважимо, що, як сказано на сайті «ЮНІСЕФ Україна», ноутбуки в тимчасове користування можуть отримати діти-ВПО, діти з інвалідністю, з малозабезпечених сімей, діти, позбавлені батьківського піклування, а також інших вразливих категорій. Але в коментарях під дописами представників влади Херсона та області були й ті батьки, чиї діти, з їхніх слів, мають статус ВПО, але, начебто, техніку для навчання отримати все одно не можуть.

Нижче наводимо приклади таких коментарів:

Ірина Паламар: «Я не розумію, а чому діти, які евакуювалися з Херсона, які зараз ВПО, але є учнями херсонських шкіл і навчаються дистанційно в херсонських школах, не можуть отримати гаджети для навчання? Це якийсь нонсенс. Вони що перестали бути херсонцями?..

В минулому році була заявка, дитина була у списках на отримання гаджету. Але одержали відповідь, що, нажаль, гаджети лише для дітей, які знаходяться в Херсоні. І особисто я не знаю жодної дитини, яка його отримала. Я маю на увазі дітей, які виїхали».

Тоня Торопенко: «Нам теж відповіли, що тільки тим, хто на території Херсонщини. А ми виїхали, але навчаємося в своїй школі Білозерській громаді».

Катерина Гранченко: «В мене теж така ситуація. Тільки ми учні Білокриницької школи, Херсонської області. Поділили дітей, а діти лишилися при своїх школах, і їм невтямки (дітям),чому ж так. Комусь в сім'ю два гаджети, а комусь – не положено. Прикро, ще й житло пошкоджене. І дійсно, хоч ми і ВПО, а школу рідну не поміняли. Вже другий рік нічого не можемо добитися, а дитина ще й відмінник».

Катерина Ганц-Паламар: «Дуже так цікаво… Гаджети все надходять і надходять, а дитина, яка окупацію пережила, але, на жаль, вимушена була покинути домівку і має статус ВПО, навчалася і навчається в херсонській школі зараз дистанційно, бере участь завжди в шкільних, міських і всеукраїнських конкурсах, марафонах повинна підключатися і навчатися на мобільному телефоні.  Так, саме на мобільному телефоні завантажені підручники (це дуже «зручно» ), бо гаджет для навчання дитині не дають. Кому і де їх надають? Бракує слів».

Тетяна Спільник: «Це якийсь дурдом. Ми уже майже рік не можемо добитися своїй дитині гаджет, бо одні кажуть ви не наші – ви ВПО, а інші говорять – ви навчаєтеся в Херсоні. Одні відмовки. Так мені цікаво хто ж їх отримує? Розповідають дуже добре…».

До слова, за уточненнями щодо процедури видачі ноутбуків дітям зверталися і самі освітяни. Так, під дописом голови ХОВА залишила коментар і директорка Херсонського гідрометеорологічного коледжу Світлана Кіріяк:

«Як відбувається процедура видачі? Чи можуть діти з коледжу отримати ноутбук? Від нас постійно просять інформацію, стосовно потреб... а результату поки немає...».

Ще одна користувачка, Світлана Істоміна, навпаки розповіла, що всі заклади освіти міста Нова Каховка отримали техніку для учнів, і «навіть більше, ніж замовляли». Відмітимо, що згідно з даними розміщеними на «Опендатабот», Світлана Істоміна є директором Новокаховського ліцею №10.

«Всі навчальні заклади міста Нова Каховка отримали ноутбуки. Навіть більше, ніж замовляли. Абсолютно усім дітям розіслали… Всі наші учні, які знаходяться на території України, забезпечені ноутбуками», - розповіла пані Світлана.

І Олександр Прокудін, і Роман Мрочко в коментарях пояснювали батькам, що аби отримати ноутбук для дитини, їм необхідно звернутись до представників навчального закладу, зокрема до класних керівників.

Але з коментарів видно, що у батьків з приводу цієї теми є багато питань, і вони хотіли б отримати більше роз’яснень.

За ними «Гривна» звернулася до управління освіти й науки Херсонської обласної військової адміністрації. Ми підготували відповідний інформаційний запит до начальниці облуправління освіти і науки Тетяни Юшко.

Зокрема ми попросили уточнити:

Як формуються списки учнів, які мають право отримати ноутбук у користування від навчального закладу? Яка процедура отримання ноутбука в користування від школи? Куди мають звернутися батьки? Які документи необхідно надати? Куди мають приходити батьки за комп’ютерною технікою, безпосередньо до навчального закладу? Які документи мають підписати (акт прийому передачі), щоб отримати гаджет?

Як навчальні заклади, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях Херсонської області, передають ноутбуки своїм учням? Батьки мають приїхати особисто до обласного управління освіти, чи в таких випадках гаджет надсилається поштою?

Також ми запросили інформацію щодо кількості вже отриманих ноутбуків по кожній громаді окремо. Окрім цього, ми поставили декілька додаткових запитань, що стосуються навчального процесу в Херсонській області.

«Гривна» опублікує роз’яснення облуправління освіти, як тільки отримає відповідь на свій запит.

Фото ілюстративне.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів