«Не дозволю, щоб її вивезли»: як медсестра з Херсона врятувала немовля від депортації в Росію

«Не дозволю, щоб її вивезли»: як медсестра з Херсона врятувала немовля від депортації в Росію

Автор: Настя Горпінченко, slidstvo.info 11 Февр. 2023 08:50

Медсестра Тетяна Павелко удочерила немовля з Херсонської дитячої обласної лікарні та врятувала дитину від незаконної «евакуації» з України до РФ. Історію Тетяни розповідає «Слідство.Інфо».

Від початку повномасштабного вторгнення Росія, за офіційними даними, примусово вивезла з України понад 16 тисяч дітей. Найчастіше від окупантів страждають сироти. Нерідко опікуни цих сиріт допомагають росіянам, по суті, викрадати українських дітей. Але є і випадки, коли ті, від кого залежить доля сиріт, у різні способи намагаються врятувати дітей від депортації.

«Боялася, що потраплю в полон цієї чарівної особи»

Протягом 9 місяців окупації Херсона тільки у відділенні анестезіології новонароджених Херсонської дитячої обласної лікарні перебувало майже 200 немовлят. Частина з них – покинуті батьками.

Коли перед відступом з Херсона в листопаді 2022 року росіяни оголосили так звану евакуацію, то планували вивезти й дітей. Однак працівники лікарні не хотіли віддавати немовлят окупантам, тому вдавалися до хитрощів: підробляли медичні картки, імітували підключення до апаратів штучного дихання, а медсестра лікарні вирішила удочерити дитину.

Дівчинка Кіра з Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні. Усі фото: slidstvo.info

Тетяна Павелко працює медсестрою в Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні. Жінка розповіла журналістам, що у відділенні патології для новонароджених лікували дівчинку Кіру, яку вона захотіла удочерити.

«До мене в гості прийшла колега, старша медсестра. Вона сказала, що в патології для новонароджених є дівчинка. Сказала: «Ти не хочеш подивитися, така гарненька, на тебе схожа», – згадує Тетяна.

Жінка каже, що не одразу наважилася піти до дитячої палати, адже дуже хвилювалася.

«Я пішла не одразу – дві зміни ще відпрацювала й тільки потім наважилася піти. Напевно, цього й боялася, що потраплю в полон цієї чарівної особи (сміється, – ред.). Уже якось не змогла без неї. Значить, це моє», – говорить медсестра.

«З тих, кого забрали, ще ніхто не повернувся»

Тетяна Павелко розповіла, що забрати дівчинку одразу не вийшло, але вони з чоловіком постійно провідували немовля.

«Які в нас не були б події в місті, ми її не залишали. Дуже сильно хвилювалися, коли була ця «евакуація», особливо коли її оголосили по лікарнях – я дуже боялася, що Кіру відвезуть», – каже жінка.

Тетяна з чоловіком і маленькою Кірою

Тетяні про так звану евакуацію немовлят з лікарні сказали колеги. А незадовго до цього вона бачила у відділенні людей, які цікавилися малюками.

«Я в черговий раз навідувала Кіру, вийшла на поверх і побачила наше керівництво з солдатом (військовий РФ, – ред.) і двома жінками – вони дивилися діток», – говорить медсестра.

За словами Тетяни, жінки обирали кількох малюків, яких планували забрати буцімто на лікування.

«З тих, кого забрали, ще ніхто не повернувся… У грудному відділенні лежало троє діток – 3, 6 і 9 місяців – і ось їх забрали. Сказали, що вони проведуть професійне лікування, а далі їхня доля невідома. Цих діток немає, вони були з дитбудинку», – розповідає Тетяна.

Тетяна з Кірою

Щойно медсестра прийшла з лікарні додому, як їй зателефонували й сказали, що немовлят раптово збираються «евакуювати». Тетяна викликала таксі й поїхала до Кіри, щоб її не вивезли з рештою сиріт. Згодом жінка удочерила дитину.

«Не дозволю, щоб її вивезли»

Росіяни поставили на посаду в.о. головного лікаря Віктора Бурдовіцина, який став «обличчям» лікарні. Чоловік охоче знімався в пропагандистських матеріалах, казав, що медицина «поза політикою», дякував окупантам за допомогу. 

У лікарні щодня складали списки дітей, які перебували в різних відділеннях. Ці списки постійно оновлювалися окупаційним керівництвом, щоб мати актуальну інформацію про немовлят, яких планували вивозити до Росії та на окуповані території.

«Якщо у малюків були батьки, то питали дозволу в них. Я так зрозуміла, що вивозили з батьками, якщо ті бажали виїхати. А хто не має батьків… Я просила, щоб Кіра не потрапила до цього списку», – розповідає Тетяна.

Маленькій Кірі пощастило, бо її удочерила Тетяна й дитину не вивезли в Росію. Жінка доклала багато зусиль, щоб бути з дівчинкою: вона особисто ходила вмовляти окупаційне керівництво лікарні, аби дитину не чіпали.

«Я думала, що докладатиму максимум зусиль, була готова аж прийти й забрати Кіру. Ну, не те, що вкрасти, ні, але аж до того, що я заберу і все, я не дозволю, щоб її вивезли», – каже мама Кіри.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів