Навіть якщо житло на ТОТ чи в зоні бойових дій: як через «Дію» подати заяву до міжнародного Реєстру збитків

Навіть якщо житло на ТОТ чи в зоні бойових дій: як через «Дію» подати заяву до міжнародного Реєстру збитків

Автор: Марина Поліщук 28 Липня 2024 08:00

Усі власники пошкодженого чи зруйнованого внаслідок російської агресії житла відтепер можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків за допомогою порталу «Дія». Для кого доступний сервіс та як ним скористатися?

Подані до міжнародного Реєстру збитків заяви сформують фундамент для майбутніх репарацій, які держава-агресор має заплатити за всі руйнування в Україні, повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації. 

Відтепер сервіс на порталі «Дія» доступний для всіх українців, чиє житло було пошкоджене або знищене. Ідеться зокрема й про тих, у кого:

- право власності не зареєстроване в Реєстрі речових прав;

- немає акту про пошкоджене майно від місцевої влади, людина не подавала заявку на програму «єВідновлення»;

- житло знаходиться на тимчасово окупованій території або в зоні бойових дій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відмовитися від свого житла на ТОТ: держава готує нову програму компенсацій для переселенців

Раніше для подання заяви про відшкодування збитків необхідна була реєстрація житла в державному Реєстрі речових прав та наявність акту комісійного обстеження в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна. Це ускладнювало процедуру, адже чимало громадян не мали змоги зареєструвати права через втрату документів, або ще не встигли отримати акт обстеження від комісії.

Однак тепер кожен, чиє житло зазнало руйнувань із 24 лютого 2022 року та знаходиться на території України, включно з тимчасово окупованими територіями та півостровом Крим, може подати заяву на відшкодування.

До міжнародного Реєстру збитків подати заяву про відшкодування збитків можна, навіть якщо ви вже отримували компенсацію за програмою «єВідновлення».

Якщо в майна декілька співвласників, кожен має подати заяву окремо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Важливі зміни в програмі «єВідновлення»: на Херсонщині відтепер можливе обстеження зруйнованого житла

Нагадаємо, що міжнародний Реєстр збитків лише збирає, обробляє та реєструє заяви від постраждалих. Але він не вирішує питання щодо призначення будь-яких виплат чи компенсацій. За це відповідатиме спеціальна комісія з розгляду заяв.

Фото: «Дія»

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів