Днями російський диктатор Путін зібрав очільників анексованих областей України. На кремлівський килим прибули гауляйтери Херсонщини – Володимир Сальдо, Запорізької області – Євген Балицький та очільники «ДНР» – Денис Пушилін і «ЛНР» – Леонід Пасічник.
Цікаво прокоментував цю так звану нараду Володимир Портников – відомий український публіцист, письменник і журналіст. У статті «Менеджер по продажних» для сайту Грани.ру (критичне до російського уряду політичне видання) Портников назвав зустріч Путіна з колаборантами «нарадою з повіями». Пропонуємо читачам «Гривни» переклад цієї публікації.
Менеджер по продажних
Зустріч Володимира Путіна з керівниками окупаційних адміністрацій анексованих українських регіонів нагадала про нову якість російської еліти, яка відчинила двері перед професійними зрадниками, усіма цими пушиліними та сальдо.
Власне, звичай вітати зрадників у сучасній Росії прижився із часів чеченських воєн, але там хоча б ішлося про громадян Російської Федерації. Проте вже після окупації Криму в коридорах російської влади з'явилися хрестоматійні зрадники.
Можуть сказати, що і Рейх після аншлюсу надавав посади австрійцям, деякі з них – як той самий Кальтенбруннер – піднялися до неймовірних висот. Але австрійські нацисти ніколи не робили із себе австрійських патріотів.
З українськими зрадниками все набагато простіше. Ті ж Костянтинов та Аксьонов іще за кілька місяців до анексії Криму не допускали й думки про його приєднання до Росії та вірою і правдою служили хтось Януковичу, а хтось – місцевим бандитам. Якби не рішення Путіна щодо окупації Криму, вони б про Росію і не згадали.
Пасічник та Сальдо на зустрічі з Путіним 5 квітня
Балицький був пересічним депутатом-регіоналом, який до того ж утік із цієї фракції, коли запахло смаженим. У вже постмайданному парламенті Балицький увійшов до цілком проросійської групи «За мир і стабільність», але коли депутати цієї групи поїхали до Москви на зустріч із колегами з Держдуми, Балицького серед них не виявилося. Сальдо був звичайним корумпованим мером Херсона. Пушилін був просто ніким. А Пасічник вірою та правдою служив у СБУ, а не створював проросійське підпілля.
Усі ці люди не бігали з російськими прапорами по вулицях, не виступали з промовами, закликаючи Росію, не переконували співвітчизників, що насправді Донбас чи Запоріжжя – це російська земля. Так, деякі з них по можливості заробляли на Росії, але поки російські танки не з'явилися на території їхніх регіонів, на Росію та Путіна їм було відверто начхати – як і решті жителів Криму, Донбасу та півдня України.
Проросійські мітинги в цих регіонах завжди збирали виключно міських божевільних. Кандидати, які ратували за союз із Росією, ніколи не набирали й кількох відсотків голосів. Крим, звісно, виняток: на початку 90-х спецоперація з першим президентом автономії Юрієм Машковим допомогла підтримати проросійські настрої. Але Москва сама евакуювала свого агента, і з того часу проросійського руху в Криму практично не було.
Коли Путін зустрічається зі зрадниками, він нагадує старезного клієнта дому розпусти, переконаного, що персонал обожнює його за неабияку зовнішність, солоні анекдоти та спритність у ліжку. Але персонал точно знає, що від зовнішності – якщо вона була – залишився лише спогад, анекдоти гість розповідає тупі та плоскі, а в ліжку він був би спритним, якби міг. Ні, персонал любить відвідувача виключно за гроші й дивиться йому в очі та нижче виключно за готівку.
Я цілком припускаю, що якісь місцеві холуї, такі ж сірі, як сам Путін, справді можуть захоплюватися ватажком чекістського дворянства. Але такі, як Костянтинов, Сальдо чи Балицький, котрі служили й використовували багатьох володарів, можуть його лише зневажати. І ця нарада з повіями – ще одне нагадування про те, як деградувала російська політика та Росія загалом у путінські часи.
***
Від редакції. До речі, окрім спільної наради з чотирма гауляйтерами анексованих українських регіонів, Путін провів ще й індивідуальні зустрічі з кожним із них.
Тет-а-тет Путіна та Сальдо
Як повідомляють прокремлівські російські ЗМІ, під час такої зустрічі віч-на-віч Сальдо запропонував диктатору розглянути питання щодо будівництва на території окупованої Херсонщини великого агрокластера. Вартість проєкту він оцінив у 25 млрд руб. Сальдо запевнив господаря Кремля, що ці вкладення «окупляться в найближчі два роки». Путін пообіцяв надати необхідну допомогу для реалізації цього проекту.
Власне, саме про це й пише Портников – «персонал любить відвідувача виключно за гроші й дивиться йому в очі та нижче виключно за готівку».
Знімок на обкладинці: обличчя Сальдо на індивідуальній зустрічі з Путіним у Кремлі, мабуть, виражає глибину його любові до диктатора. Усі фото: kremlin.ru
Тэги: