Нацгвардії – 10 років: військовослужбовці Херсонщини отримали важливі подарунки

Нацгвардії – 10 років: військовослужбовці Херсонщини отримали важливі подарунки

Автор: Марина Поліщук 26 Мар. 2024 18:18

26 березня – День Національної гвардії України, цього року виповнюється 10 років від часу заснування свята. На Херсонщині професійне свято відзначають військовослужбовці 34­-го Херсонського полку.

Бійців привітали обласна й міська влада області та передали важливі подарунки. Зокрема, начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін передав бійцям допомогу від ГО «Важливі дії». Це десантний автомобіль і човен, а також три десятки ударних FPV-дронів, які допоможуть виконувати бойові завдання зі знищення російських окупантів, повідомила пресслужба ХОВА.

Нацгвардія України – це військове формування з правоохоронними функціями, що має цікаву історію, власні бойові рекорди та цілий пантеон героїв, яких шанує Україна й світ. Далі – 10 цікавих фактів про НГУ.

1. Національну гвардію України було створено на базі внутрішніх військ МВС одразу після перемоги Революції Гідності. 13 березня Верховна Рада ухвалила відповідний закон. Саме в складі НГУ був сформований перший добровольчий батальйон для захисту України від російської гібридної агресії на сході. До нього увійшли 500 бійців са­мооборони Майдану, які вже 14 березня 2014 року вирушили у навчальний центр НГУ «Нові Петрівці» під Києвом. Згодом, 2017 року, саме цей день постановою ВРУ було встановлено як День українського добровольця.

2. Нацгвардійці пліч-о-пліч з іншими формуваннями Сил оборони вже 10 років воюють на всіх найгарячіших напрямках. У ході АТО за участі бійців НГУ були звільнені десятки населених пунктів Донецької та Луганської областей, серед них Слов’янськ, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Маріуполь. У 2019­-2020 році гвардійці тримали оборону в районі Світлодарської дуги. Після початку повномасштабного російського вторгнення воїни НГУ допомогли відстояти Київ, Чернігів, Харків, стримали ворога на підступах до Миколаєва. Водночас вели кровопролитні бої на сході, обороняючи Рубіжне, Сєвєродонецьк, Бахмут. Гордістю гвардійців є участь в успішному контрнаступі на Харківщині та звільненні Херсона.

3. Окрім збройної відсічі агресору, Нацгвардія виконує низку інших важливих завдань. Серед них – охорона громадського порядку, органів влади, важливих державних об’єктів (таких як атомні електростанції чи стратегічні підприємства), дипломатичних представництв іноземних
держав, конвоювання, екст­радиція та охорона підсудних.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медаль для Мухтара: службового пса херсонських нацгвардійців нагородили за віддану службу

4. «Гвардія наступу» в 2023 році стала успішною рекрутинговою кампанією МВС. До лав бойових бригад НГУ, Національної поліції та Державної прикордонної служби приєдналися тисячі добровольців. У складі Нацгвардії сьогодні діють 7 бригад «Гвардії наступу»: «Азов», «Буревій», «Кара­Даг», «Спартан», «Рубіж», «Хартія», «Червона калина». Вони стали уславленими підрозді­лами, чиї бойові операції уві­йдуть у підручники з військової справи.

5. Національна гвардія постійно посилюється сучасним озброєнням і технікою. Для виконання своїх завдань вона має, зокрема, літаки, гелікоптери, засоби ППО, танки, іншу бронетехніку та артилерію. Сьогодні активно формується Окрема артилерійська бригада НГУ, яка буде забезпечена потужним озброєнням західного виробництва.

6. У складі НГУ діють мобільні вогневі групи для боротьби з ворожими повітряними цілями. Саме завдяки професіоналізму «мисливців на шахеди» протягом 2023 року було знищено 3 крилаті ракети та 24 ударні БпЛА типу «Shahed 131/136», які могли принести українцям багато горя.

7. Величезну роботу з розмінування українських територій роблять сапери­-гвардійці. Загалом за період великої війни групами розмінування НГУ вже обстежено та очищено понад 24700 га місцевості, перевірено майже 900 км доріг, знешкоджено та знищено більше 36400 вибухонебезпечних предметів. Зокрема, гвардійці доклали великих зусиль, щоб деокуповані території Херсонщини знову стали придатни­ми для життя та збору врожаїв у сільському господарстві.

8. Упродовж 2014-­2023 років 45 військовослужбовців НГУ удостоєні звання Героя України. Серед них – генерал­майор Сергій Кульчицький, який був першим гвардійцем і першим генералом, якому присвоєно це найвище звання (посмертно). А наймолодшим Героєм України став солдат-­гвардієць Роман Гломба, якого прозвали «Запорізьким месником» за встановлений бойовий рекорд: з переносного зенітного комплексу «Ігла» він збив 7 ворожих літаків і одну ра­кету! На момент присвоєння звання Героя України в 2022-­му йому було лише 19 років. Ще троє гвардійців були відзначені орденом «Золота Зірка» в лютому 2024 року.

9. Нацгвардія стабільно входить у п’ятірку лідерів за рівнем довіри нашого суспільства. За даними соціологічного дослідження, проведеного Центром Разумкова спільно з Фондом «Демократичні іні­ціативи» у грудні 2023 року, Нацгвардії довіряють 82% громадян – більше, ніж церкві.

10. Українські військові правоохоронці здобули міжнародне визнання. Представники НГУ брали участь у багатонаціональних навчаннях НАТО та ЄС: «Rapid Trident», «Fearless Guardian», «Joint Endeavour», «Sea Breeze» та інших. Також Національна гвардія України є повноправним членом Міжнародної асоціації сил жандармерії та поліції в статусі військової установи (FІEP), куди входять аналогічні формування багатьох розвинутих держав.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Продовжую боротися заради доньки»: призер змагань Повітряних сил США родом із Херсона - про спорт і мотивацію після поранення

На знімках унизу: привітання нацгвардійців Херсонщини 26 березня 2024 р. Фото: пресслужба ХОВА

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів