У Росії все частіше арештовують людей за одяг у синьо-жовтих кольорах

У Росії все частіше арештовують людей за одяг у синьо-жовтих кольорах

Автор: Євген Веселов 18 Травня 2023 09:05

Віце-спікер Держдуми РФ Владислав Даванков попросив поліцію припинити переслідувати росіян за поєднання синього та жовтого кольорів. Отже, навіть росіяни вже шоковані тим божевіллям, яке самі ж і влаштували.

Як пише ГоловнеіnUA, віце-спікер Держдуми Владислав Даванков закликав МВС опублікувати роз'яснення про те, що поєднання жовтого та синього кольорів не є підставою для затримань та порушення справ. Звернення було зроблено на тлі низки випадків, коли росіяни стикалися з поліцією через одяг, прикраси та інші предмети, що нагадують поєднання кольорів прапора України.

За словами віце-спікера Держдуми, патріотична пильність доходить до абсурду. Він звернув увагу, що навіть телеведуча Ольга Скабеєва, яка виклала в Telegram фотографію букету з бузкових та жовтих квітів, майже одразу видалила знімок. «Її ніхто не встиг звинуватити в українській пропаганді: Скабеєва видалила фото сама за 10 хвилин», — написав депутат.

Якщо продовжувати так, то скоро в Росії почнуть відстрілювати синичок, сотні брендів доведеться закрити за жовто-сині логотипи і заборонити як мінімум одну політичну партію — ЛДПР.

Одне з кримських видань зібрало випадки переслідувань, яких зазнали люди, що вдягались у синьо-жовті кольори:

«У Югрі директор школи поскаржилася в поліцію через коси учениці. Окрім кольорових кісок, які нагадали голові навчального закладу прапор України. В результаті вона написала заяву до правоохоронних органів. Мати дівчинки пояснила інспектору у справах неповнолітніх, що коси не мають жодного стосунку до прапора України і насправді пофарбовані у салатовий та синій кольори, а не у жовтий та синій.

Тижнем раніше в Москві затримали індуїста, одягненого в синю куртку та жовті штани-шаровари. Поліція звернула увагу на 26-річного чоловіка у синій куртці та жовтих штанях, коли той у компанії знайомих співав мантру на вулиці Велика Дмитрівка. Росіянин запропонував правоохоронцям зняти куртку, проте силовики все ж таки доставили його у відділення. При собі у затриманого також виявили веганську книгу, де містилися рецепти української кухні. В результаті у індуїста забрали одяг, і йому довелося сидіти у відділку в одних трусах, поки знайомі не принесли змінні речі. 17 травня щодо чоловіка мав відбутися суд.

У той же день стало відомо, що в селищі Філімонки Нової Москви у справі про дискредитацію Збройних сил Росії було затримано прибиральника психоневрологічного інтернату для людей похилого віку, який прийшов на роботу в жовто-синій куртці. На чоловіка донесли постояльці соціальної установи, яких обурила річ у кольорах прапора України. В результаті на місце викликали поліцію, яка склала адміністративний протокол.

На початку травня в Ленінградській області дачник поскаржився в поліцію на жителя сусіднього села після того, як побачив розташований на його ділянці сарай з синьо-жовтим дахом. Обурений росіянин зробив кілька фотографій та показав їх правоохоронцям. На сигнал, що надійшов, нібито відреагували співробітники ФСБ Росії. Власник сараю пояснив, що він накрив каркас будови тентами таких відтінків ще восени, не надавши значення тому, як може бути сприйняте поєднання кольорів. "Що було під рукою, тим і вкрили", - сказав чоловік.

Незадовго до цього мешканці столичного району Бібірево здали в поліцію власника автомобіля Lada, на бампері якого помітили скотч синього та жовтого кольору. Автомобіліст пояснив, що таким чином хотів приховати вм'ятину. Незважаючи на це, поліція розпочала перевірку. Юрист вважає, що у ряді випадків штрафи за жовто-синій одяг можуть виписуватись неправомірно.

Адвокат Зелімхан Біцієв заявив, що росіян штрафують за одяг у кольорах прапора України на основі здогадок, тоді як у російській правозастосовчій практиці важливо доводити намір. Біцієв вважає, що не всі співробітники поліції прагнуть цього. Як можна визначити, який у нього був намір, якщо у своїх поясненнях він каже, що надягнув просто тому, що йому такі кольори подобаються? Якщо він у руках не тримав ніяких плакатів чи іншої атрибутики, то які підтвердження тому, що цей образ створено з метою дискредитації, усе це лише здогадки», - йдеться на пропагандистському ресурсі.

Також на одному з російських пабліків була оприлюднена шокуюча інформація: Генпрокуратура Росії прозвітувала більш ніж про 5 мільйонів звернень на "жовто-синій" у 2022 році - це рекордне зростання за останні 20 років.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів