На початку війни медзаклади Миколаєва помітили знаками, щоб росіяни не стріляли – це була помилка

На початку війни медзаклади Миколаєва помітили знаками, щоб росіяни не стріляли – це була помилка

Автор: Марина Поліщук 19 Июня 2024 18:00

У Миколаєві на сьогодні відновили роботу всі медичні заклади, що були пошкоджені російськими обстрілами від початку повномасштабного вторгнення РФ.

Про це розповіла начальниця міського управління охорони здоров'я Ірина Шамрай в ефірі телеканалу «Рада», повідомляє пресслужба міськради.

За її словами, на початку повномасштабного вторгнення всі заклади системи охорони здоров'я Миколаєва помітили спеціальними знаками, щоб окупанти їх не обстрілювали. Але практично одразу зрозуміли свою помилку: росіяни спеціально били по лікарнях, орієнтуючись на ці позначки. Тому написи довелося терміново прибирати та замальовувати.

Ірина Шамрай зазначила, що з 18 закладів охорони здоров'я в Миколаєві від обстрілів постраждало 16. Причому в деякі були прильоти по 2-3 рази. Є заклади, де одномоментно від вибухів було вибито понад 500 вікон. Наразі всі медзаклади відновили свою роботу.

«У нас був масований приліт в лікарню швидкої медичної допомоги, де був зруйнований єдиний на всю область травматологічний пункт, який цілодобово приймав і поранених, і травмованих людей. Це був унікальний заклад. Але протягом трьох місяців за допомогою міжнародних спонсорів ми його відновили і він повністю оновив свою роботу. Цей заклад приймає біля 80 тисяч звернень за рік», - розповіла начальниця управління.

Вона уточнила, що заклади охорони здоров'я відновлювали як за допомогою місцевих коштів, так і за допомогою благодійних організацій. Усі наразі працюють в штатному режимі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Миколаївщині є ризик спалаху холери: медики розповіли, де найгірша ситуація 

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів